Yüzünüzdeki ölü hücreler

ygafmin tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde Güzellik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 50 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Yüzünüzdeki ölü hücre tabakasından kurtul­mak için cilt tipinize uygun bir peeling seçmeli­siniz.Fakat cildiniz akneli ise bu bölgelerin üze­rine peeling uygulamaktan kaçının. Vücut deri­sindeki ölü hücrelerin atılması için de kese uy­gulayabilirsiniz. Gözeneklerinizin açılması, yaz ayları sonunda çok Önemlidir. Cilt böylelikle ölü hücrelerden arınarak nefes alır. Yüzünüzdeki ölü hücre tabakasından kurtul­mak için cilt tipinize uygun bir peeling seçmeli­siniz. Fakat cildiniz akneli ise bu bölgelerin üze­rine peeling uygulamaktan kaçının. Vücut deri­sindeki ölü hücrelerin atılması için de kese uy­gulayabilirsiniz. Gözeneklerinizin açılması, yaz ayları sonunda çok Önemlidir. Cilt böylelikle ölü hücrelerden arınarak nefes alır.

Yüzün gençliği ve diriliği için profosyonel el­lerden de yararlanabilirsiniz. Güzellik merkezle­rinde yapılan bakımlar yalnızca ürün uygulama­ları ile kalmıyor, yapılan masaj ve uygulama tek­nikleri ile kişiyi ruh, zihin ve bedenin dengelendi­ği bir huzura kavuşturuyor.

Eller de güneş, rüzgar ve soğuktan yıpranır, lekeler oluşabilir, kuru ve buruşuk bir görünüme bürünebilir. Bunun için ellerin de bakımına özen gösterilmesi gerekir. Eller, düzenli olarak temiz­lenmeli, yüzeyindeki ölü hücreler atılmalı ve bes­leyici kremler sürülmeli.

Güneşten kalınlaşmış cildin bakımında ilk ba­samak peeling uygulamalarıdır. 
Kozmetik pe-elinglerle fazla güç harcamadan ölü hücreleri gi­dererek, cilde yumuşaklık kazandırabilirsiniz. Et­kili bir sonuç almak için de dairesel hareketlerle sürüp hafif bir masaj yapmak yeterli. Yaz ayları boyunca deniz ve güneş etkisiyle yıpranan cildi­nize yaptıracağınız bakım maskeleri, cildinizi es­nekliğine ve eski yumuşaklığına kavuşturacak.

Nemlendirici ürün kullanın. Cildi derinleme­sine nemlendirmek için yoğun minareller içeren konsantre kremler veya serumlar uygun. Bu ürünler cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve cil­din dolgunlaşmasını ve normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesini sağlar. Cildin uygun nem oranına ulaşması için yoğun bakım ürünlerinin kullanılmasına 7 ile 30 gün arasında devam edil­melidir.

Sabun yerine nemlendirici duş jeli kullanın. Klasik sabunlar, cildin üzerinde bulunan koruyu­cu tabakayı zayıflatarak, kurumasına yol açtığı için uzmanlar tarafından önerilmiyor. Yaz ayları boyunca güneşten ve tuzlu sudan yıpranmış cildirahatlatmak için sabun yerine nemlendirici duş jelleri kullanılmalı. Cildinizin kurumasını engelle­mek için duş sonunda nemli cildinize bebek yağı da sürebilirsiniz.

Boyun yüzden sonra en fazla göz önünde olan ve yaşı en fazla gösteren bölgelerden biri.
 Deri yapısı, yüz veya vücudun diğer bölgelerinden farklı olarak daha kuru veya kurumaya meyilli ise yapısını destekleyen ve elastikiyet kazandı­ran özel ürünler kullanmalısınız. Sabahları boyun bölgesi için özel bir nemlendirici, akşamları ise kırışıkları engellemek için daha zengin ürünler kullanabilirsiniz.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın