Siyah noktalardan bademle kurtulun

ygafmin tarafından 12 Şubat 2017 tarihinde Güzellik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 90 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Burnumun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için ne yapmalıyım? Ayça D./Manisa

2 tatlı kaşığı öğütülmüş badem, 3 yemek kaşığı yulaf unu, 1 yumurtanın beyazı ve birkaç damla suyu karıştırın. Bu karışımı bir fırça yardımıyla burnunuza sürün. 15 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın.

 

Kuruyan cildinize yumurtayla bakım yapın

Cildim çok kuru. Pul pul dökülen bir ciltle dolaşmaktan kurtulmak için ne yapmam gerekiyor? Canan G./İstanbul

YARIM fincan süt, yarım yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı buğday yağı ve birkaç damla lavanta yağını iyice karıştırın. Bu karışımı cam bir şişeye koyup banyodan sonra tüm vücudunuza sürün. Her uygulama için bu etkili karışımın tazesini hazırlamanız gerekiyor.

 

Göz çevresine yeşil çaylı reçete

Gözlerimin altında morluklar oluştu. Beni çok üzen bu kötü görüntüyü gizlemek için pek sevmesem de her gün makyaj yapmak zorunda kalıyorum. Morlukların bir an önce yok olmasını sağlayacak bitkisel bir reçeteniz var mı? Perihan K./Eskişehir

HER akşam 1 tutam yeşil çayı kaynatın ve ılındıktan sonra bir pamuk yardımıyla göz altlarına yayın. Cildiniz çayı emdikçe uygulamayı yenileyin. Ardından da morlukların üzerine elma kabukları yerleştirin ve bir süre bu şekilde bekleyin. Ayrıca, uykusuz kalmaktan da kaçınmalısınız.

 

Avokado yağıyla enerji depolayın

Son günlerde kendimi çok halsiz hissediyorum. Enerjimin yükselmesi için ne yapmamı tavsiye edersiniz? İpek Y./Bursa

50’ŞER gram avokado yağı ve soya yağıyla, 3’er gram mandalina ve portakal yağını karıştırın. Bu karışımı masaj yoluyla vücudunuza yayın. Her gün yararlanabileceğiniz bu yağ stresi alır, size ferahlık ve enerji verir.

Suna Dumankaya

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın