Yüz şekline göre kahkül kesimleri

Şimdi kahkül kestirmenin tam zamanı!

Yaz mevsiminin bunaltıcı nemi saçlarınıza bulaşmadan, kış mevsiminin de can sıkıcı yağışları bitmişken yüz tipinize uygun bir kahkül kesimiyle tazelenebilirsiniz.

Bir saç kesimiyle ne kadar değişebileceğinizin farkındasınız, değil mi?

Jennifer Hudson – Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüzü daha oval göstermenin en feminen yolu kahküldür.

Bu kesim biraz daha iddialı olduğundan her ayrıntısına dikkat etmek gerekiyor. Daha kemikli bir görünüm elde etmek için tutam tutam kahküller yuvarlak yüzler için uygun değildir. Küt ve kaş üstünde bir kesim tercih etmelisiniz.

Sofistike bir görünüm için Hudson gibi yay şeklinde bir kahkül tercih edebilirsiniz. Kahkülünüzü şekillendirmek için ayıracak çok zamanınız yoksa şakaklalarınızı kapatan saçları uzun bırakın. 

Reese Witherspoon – Kalp Yüz

Asimetrik bir yüz tipi olan kalp, kahkülle daha orantılı hale gelebilir.

Geniş alın ve uzun çeneyi dengelemek için bol katlı bir kesime ihtiyacımız var. Kahkül alın hizasından uzun ve yana alınmış olmalı.

Kahkülünüzün uçlarını inceltin ve kat verin. Göz hizasında kesilmiş ince kahkülüistediğiniz gibi ayırabilirsiniz.

Lea Michele – Oval Yüz

Her kahkül tipinin yakışacağı oval yüzler için en seksi kahkül modeli kesinlikle bu!

İdeal kahkül kaş ve kirpiklerin arasında olmalı. Bu size kahkülünüzü düz ya da yana ayrılmış şekilde kullanabilme imkanı da sağlar. Şakaklara yakın kısımları uzun bırakmayı ihmal etmeyin.

Küt bir kahkül yüzünüzün en güzel özelliklerini vurgulayabilmenizi sağlar. Toplanmış ve kaba bir kahkül görüntüsünden kaçınmak için kahkülünüzü şekillendirirken küçük fırça kullanın.

Taraji Henson – Küçük Alın

Doğru kahkül kesimiyle alnınızı belirgin hale getirebilirsiniz. 

Bunun için asimetrik bir kesime ihtiyacınız var. Kahkülü kesmeden önce hangi yöne doğru ayırmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Alnınızda hafif bir dalgayla gelen ve elmacık kemiklerinize doğru uzanan bir kahkül yüz şeklinizi çerçeveler. Makyajınızı kolaylaştırır.

Claudia Schiffer – Yüksek Alın

Bu kahkül tipi yüksek alın ve kemikli bir yüz için en ideal görünümü sağlar.

Dağınık kahkülün iki alternatifi vardır: Kalın başlayan dip, alnınızı gizler. Uçlara doğru dağılan tutamlarsa yüzünüzü ön plana çıkarır.

Bu model için kalın bir kahküle ihtiyacımız var. Bu yüzden çok dalgalı ya da kıvırcık saçlar için uygun bir tercih değil. Kahkülünüz aynı anda hem düz, hem de yanda görüneceği için şakaklardaki tutamları elmacık kemiği hizasında kesin.

Nicole Richie – Kare Yüz

Kahkül kare yüzün sivri hatlarını yumuşatmak için mükemmel bir yöntemdir.

Bu tarz bir kahkül özen gerektirir. Çünkü saç tutamları doğru yerleşmezse tüm yüzünüzü kapatabilir. İstediğimiz şık ve yumuşak görüntüyü elde etmek için kahkülün kalın tutamlarını alnınızın yanlarında tutun. İdeal kahkül kaşlarınızın hemen altına kadar dökülür.

Kahküllerinizin uçlarını inceltmeyi de unutmayın. Küt bir kahkül gözlerinizin rengini gölgeler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: