Yaşlılık izlerini silin

ygafmin tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde Güzellik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 42 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Yaş 30′u buldu mu, yaşlanma korkusu da ken­dini gösteriyor. Aynada kırışıklık kontrolleri baş­lıyor, yeni kremler kullanılmaya başlanıyor. Yaş 30′u buldu mu, yaşlanma korkusu da ken­dini gösteriyor. Aynada kırışıklık kontrolleri baş­lıyor, yeni kremler kullanılmaya başlanıyor.

İşte size izleri silmek için müthiş tavsiyeler;

Sigaradan kaçının
Sigara dumanı, ve güneşin zararlı ışınları gibi kırışıklığa sebep olan etkenlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Çizgileri yumuşatın

Kırışıkların daha yumuşak görünmesini sağla­mak için yoğun nemlendirici ürünler tercih edin. Mesela nemlendiricili fondöten, krem halindeki göz farları ve allıklar ve nemlendiricili dudak ko­ruyucu ve rujları idaeldir. Yüzünüzün nemli kal­masını sağlamak, sizi olduğunuzdan daha genç gösterir.

Gözler öne çıksın

Gözlerinizi ön plana çıkararak kırışıklıkları giz­leyebilirsiniz. Gözlerinizi vurgulamak için, göz kalemi, likit ya da jel eyeliner kullanın. Kalem çekerken, bir uçtan diğer uca bütün bir çizgi çe­kin. Yoksa gözleriniz küçük görünür.

Hem sağlık, hem güzellik kazanın

Vitamin ve minarel deposu meyve -sebze sula­rı, güzel, sağlıklı ve zinde olmanızda önemli rol oynuyor. Sonbahar günlerinde hem güzellik, hem de vitamin kazandıran meyve sularına “hayır” demeyin. Özellikle portakal ve havuç suyunu iç­tiğinizde cildinizin pırıl pırıl olduğunu göreceksi­niz. Gelişme çağındaki çocuklara da bol bol meyve suyu içirmeyi ihmal etmeyin.

Fındık ve ceviz

Fındık, ceviz gibi sert kabuklu kuruyemişler, peynir ve zeytinyağı açısından zengin * Akdeniz diyeti*- kalp krizi ve kanserden ölüm riskini bü­yük ölçüde azaltıyor. Fındık ve ceviz, psikolojik olarak da kişiyi rahatlatıyor, uzmanlar, her gün birkaç tane fındık ve ceviz yenmesini, yemekle­rin zeytinyağı ile pişirilmesini öneriyor.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın