Yağmurlu günlerde makyaj

Sezonun yağmurları kapıdayken, böyle günler için birkaç makyaj önerisine göz atmak istemez misiniz?

Yağış, mükemmel makyajınızı mahvedebilir. Ama bu birkaç basit öneriyi aklınızda tutarsanız, yağmurlu günlerde de çekiciliğinizi koruyabilirsiniz.

Renkli nemlendirici

Yağmura maruz kaldığınız günlerde, zor anlar yaşamamak için suya dayanıklı fondöten kullanmış olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Biz ise böyle günlerde fondöten yerine renkli nemlendiricileri tercih ediyoruz. Hem cildimizde ağırlık yapmıyor, hem de ince bir kat sürdüğümüz renkli nemledirici böyle havalarda uzun süre dayanıyor.

Suya dayanıklı maskara

Hepimiz biliyoruz ki yağmur söz konusu olduğunda suya dayanıklı maskara şart! Sonuçta yanaklarınızdan akan siyah boyayla gezmek istemezsiniz. Yağmurun ne zaman geleceği de belli olmuyor, bu yüzden önlem açısından sonbaharda her zaman suya dayanıklı maskara kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Krem allık

Bizim için br başka ‘hayat kurtaran’ ürün de krem allık. Aslında serin ve taze sonbahar havasında toz allıklar harika oluyor. Ancak yağmurlu havalarda daha kalıcı, daha kendini belli eden bir allığa ihtiyaç duyuyoruz. Krem allıklarsa böyle durumlar için biçilmiş kaftan.

 

Primer

Makyajınızın olduğu gibi kalmasından emin olmanın tek yolu primer kullanmak. Yaptığınız makyajın yüzünüzde sabitlenmesini istiyorsanız mutlaka primerla bir zemin hazırlamalısınız.

 

Kapatıcı

Yüzünüzde kapatmanız gereken lekeler varsa merak etmeyin, kapatıcınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak kapatıcınızı lalnızca lekeli bölgeye uygulamayı ve doğru rengi kullanmayı unutmayın. Yani örneğin, cildinizde kırmızı lekeler varsa, sarı tonlarında bir kapatıcı tercih edin.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: