Kusursuz bir cilt için yapılması gerekenler

Kusursuz bir cilde kavuşmak isteyen kadınlara cildinize uygulamanız gereken doğru ürünleri öneriyoruz.

Güzellik editörümüz daha parlak, pürüzsüz ve sağlıklı cilde kavuşmanız için yapmanız gereken basit ama önemli noktaları anlatıyor.

Nemlendiriciyi nasıl seçmeli?

Cilt tipinize göre nemlendiriciler kullanın. Cildinizi temizlendikten sonra çok kuruduysa mutlaka nemlendirmeniz gerek. Cilt tipinize uygun olanı seçin.

Yeni ürünleri nasıl denemeli?

Yeni bir ürün aldığınızda onun cildinizle etkileşimini denemeden sakın kullanmayın. Bunun için üründen az bir miktarda alarak uyguladığınız bölgede bir süre bekletin. 

Hassas cilde sahip olduğunu düşünen kadınlar buna mutlaka dikkat etmeli!

Çizgilerle nasıl başa çıkmalı?

Cildinizde beliren ve sizi rahatsız eden çizgilere karşı anti-aging ürünleri öneriyoruz. Gece ve gündüz kremi olarak satılan bu ürünlerin özü nemlendiricidir. Cildiniz kuruduğunda da bu ürünler size yardımcı olur.

Çatlayan dudaklara ne kullanmalı?

Soğuk havalarda herkesin sıkıntısı dudak çatlamaları. Bu durumu önlemek için dudakları da nemlendirmek ve beslemek şart. 

Dışarıda zaman geçireceğiniz zamanlarda çantanıza lipstick’inizi atmanız önerimiz.

Cildin parlamasını önlemek için

Yağlı ciltli kadınların en büyük derdi; sivilceler ve yüzün parlaması. Bu parlaklıktan yüzünüzü sıkça yıkayarak veya nemini alarak kurtulmaya çalışan kadınlara önerimiz yağsız pudra kullanmaları. Pudra cildin yağını alır ve kurutur. Dermatolojik ürünleri tercih edin.

Göz altı morlukları için

Uykusuz kaldığınız günlerde göz altı morluklarınızı saklamak için aydınlatıcı kremleri deneyin. Fakat bu kremleri nokta nokta sürüp eşit bir şekilde dağıtmak işin püf noktası.

Lekelerden kurtulmak için

Sülfür bazlı maskeler akneli ve lekeli süciltlere iyi gelir. Kuru cildinize uygulayacağınız maskeyi 5 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − ten =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: