Kadınların rimel sürerken yaptığı 5 hata

Kadınların göz makyajında dikkat etmesi gereken en önemli nokta maskara kullanımı. Maskara kullanırken yapılan 5 hatayı mercek altına alıyoruz.

Kadınların erkekleri gözleriyle büyülediği bir gerçek. Bunu nasıl başarıyorlar peki? Göz makyajındaki en değerli nokta hangisi sizce?

Bizce, kirpiklerimizi dolgun ve havalı yapan maskaralar! Tüm kadınlar maskarayı doğru kullanıyor mu acaba? Maskara kullanırken yapılan hatalar neler mi? Cevabı haberimizde. 

Doğru rimel sürmeyi bildiğinizi mi düşünüyorsunuz? Peki, mutlaka öyledir. Fakat kaçınmanız gereken bazı tuzaklar olabilir.

Kat kat sürmeyin

Bazı maskaralar iki kat sürüldüğünde bile kirpiklerinizde pütürlenmelere yol açar. 

Makyaj tasarımcılarının yorumlarına göre maskaranızı yoğun bir şekilde kullandığınızda, sert bir yığın ve örümceksi bir görüntü oluşur.

İçine hava girmesin

Tüpün içine giren havalar rimelinizin topak topak olmasına yol açar. Uygulamanız biter bitmez kabı sıkıca kapatmanız önerimiz.

Eski maskaraya dikkat

Rimelinizi ne zaman aldığınızı bile hatırlamıyorsunuz, o zaman onu kesinlikle kullanmayın. Çünkü sizin hatırlamadığınız o süreç içinde rimeliniz bozulmuş ve içinde mikroplar üremiş olabilir. 

Kullandığınız takdirdeyse gözünüzde batmalar ve kızarıklıklar oluşabilir.

Ünlü bir yıldız olun

Rimelinizi dikkatlice, kıpırdatmadan sürerseniz ünlü bir yıldızın görünümünü elde edebilirsiniz. Böylelikle diğer herkes de sizin gibi olmak ister. 

Yani, iş sabırlı bir şekilde kirpiklerinizin diplerinden başlayıp uçlara kadar harika bir kıvrım elde etmekle bitiyor.

Göz kapağınızı temiz tutun

Rimelinizi sürerken diplere daha fazla yoğunlaşmaya özen gösterin. Fakat bunu yaparken göz kapaklarınızı temiz tutmanız çok önemli. Kazara değdirdiğiniz kısımlarıysa makyaj temizleyicinizle silin.

Biliyorsunuz ki, erkekler hataları görmeye bayılır. Aman dikkat!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: