Hacimli ve seksi dalgalar yapmak sizin elinizde…

Jennifer Lopez, sadece mükemmel fiziğiyle değil; sağlıklı saçlarıyla da modanın rol modellerinden… Hacimli dalgalarla saçlarını şekillendiren Latin yıldızın sırlarını stilisten öğrenelim.

Herkese yakışan bu saç modeli tıpkı makyaj gibi yüz tipine göre şekilleniyor. Örneğin yüzünüz yuvarlak ve elmacık kemiklerinizin belirginleştirilmeye ihtiyacı varsa saçınızın tepe kısmına -bu alana taç bölgesi denir- hacim verin. 

Parmaklarınızla buradaki tutamları kaldırın. Yüzünüz uzun ve inceyse yanağınıza düşen tutamları kabartın.

Bu saç modeline kavuşmanın en kısa yolu klasik bigudilerdir. Metal kaplamalı olanlar kalıcılığı arttırır. 

Saçınız hafif nemliyken düzenli tutamlara ayırın ve bigudilere sarın. Yüksek devirde çalıştırdığınız saç kurutma makinesiyle saçlarınızı tamamen kurutup bekleyin. Gece yapıp yatarsanız sabah bir yıldız gibi uyanacaksınız.

Saçlarınız çok ince ve düzse saçlarınızı saçramadan önce köpük kullanabilirsiniz. Kabaracağından korkuyorsanız wax kullanmayı deneyin. 

Jöleyi kesinlikle tercih etmeyin. Her zaman kullandığınız banyo sonrası şekillendirici kremlerle de kalıcı etki sağlayabilirsiniz.

Eğer saçlarınız kendiliğinden dalgalıysa fırça uçlu kurutma ve şekillendirme ürünlerini kullanabilirsiniz. Saçlarınız iri dalgalıysa açık havada kendiliğinden kurumaya bırakın. Sonra da köpükle sabitleyin. 

Hemen düz haline dönen ince telli saçlar için şekillendirme işleminden önce de bir miktar saç spreyi öneriyoruz. Kurutmaya da köklerden uca doğru devam edin.

Saçlarınızın dalgaları belirginleştikten sonra istediğiniz tarafa ayırabilirsiniz. Bu sene özellikle ortadan ayrılmış saçları görüyoruz.Ya da saçlarınızı yana alıp tek tarafını toplayabilirsiniz.

Bu saç modelini çok kapalı yakalarla tercih etmeyin. Bir fular kullanacaksanız saçlarınızı ince bir tokayla yarım şekilde toplayın. Bu haliyle mükemmel bir atkuyruğu da yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − sixteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: