Güzelliği öğrenin

Estetik yazın da yapılır. Göğüs büyüten kadınlar emzirebilir. Botoks zehir değildir. Güzelliğiniz konusunda bütün duyduklarınızı unutun

Güzel bir görünüme kavuşmak adına pek çok insan botoksla gençleşme, liposuctionla yağ aldırma, meme büyütme, burun estetiği gibi işlemler için estetik cerrahlara başvuruyor. Ancak estetik cerrahi ile ilgili kulaktan dolma bilgiler, istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Memorial Şişli Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Kaya Yıldız,estetikle ilgili soruları yanıtladı. 

Estetik ameliyatlar sadece kışın mı yapılır? 
Estetik operasyonlar her mevsim yapılabilir. Ancak yazın gerçekleştirilen operasyonların sonrasında estetik yapılan ve dikiş atılan bölgeyi güneşten korunması gerekir.

Liposuction zayıflatır mı? 
Liposuction, zayıflamak amacı ile değil, vücut şeklini düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir. Bir kadın basen bölgesindeki fazlalıklardan diyete rağmen kurtulamıyorsa bu yöntemden fayda görecektir. 

Botoks yılan zehri midir?
Botoks, bozulmuş konservelerde oluşan bakterinin oluşturduğu bir maddedir. Uygun dozda yapılan botoks ile cilt kırışıklıklarının tedavisinde son derece başarılı sonuçlar alınabilir. 

Meme büyütme ameliyatı olan kadınlar emzirebilir mi? 
Silikon uygulanan bölge meme dokusundan bağımsız olduğundan böyle bir risk yoktur. Meme büyütme operasyonu sonrası bebek sahibi olan kişi, rahatlıkla bebeğine süt verebilir. 

Göz kapağı estetiği göze zarar verir mi?
Göz kapağı estetiği yaşlanmanın etkilerini yok etmek ya da düşük göz kapağı sorununu ortadan kaldırmak için yapılan önemli bir operasyondur. Göze zarar vermez. 

Plastik cerrah, dikiş attığında ciltte iz kalır mı? 
Bir yer yaralandıysa ya da kesilip dikildiyse mutlaka iz kalır. Plastik cerrahlar ameliyatlarda izi saklamak ve daha az belirgin hale getirmek için gerekli donanıma sahiptir; ancak izleri tamamen yok etmek mümkün değildir. 

ESTETİKLE BURUN DÜŞMEZ
Estetikten sonra burun düşer mi? Burun, yüze sabitlenmiş bir yapıdır. Dolayısıyla doğru yapılmış bir burun ameliyatından sonra yıllar geçse de burun ucunda düşme olmamaktadır. Burun ameliyatları konusunda toplumdaki yanlış inanışlardan biri de burun tamponlarının hastaya acı verdiğidir. Ancak yıllar önce yapılan burun ameliyatlarındaki gibi gazlı bezden yapılan burun tamponları yerine “silikon” denilen yumuşak maddelerden yapılan ve alınırken acıtmayan tamponlar kullanılmaktadır. 

OP. DR. KAYA YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 11 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: