Yazgülü Sohbet'e Bağlanın

Gözenek küçültücü tonik yapıyoruz

Gözeneklerin açık kalması demek, yağa, kiri ve siyah noktaya davetiye çıkarmak demek. Evinizde gözenekleri sıkılaştırıcı bir tonik yapabilirsiniz.

Sabah uyandığınızda, makyajınızı temizledikten sonra,düzenli olarak kullanacağınız bu karışımla gözenekleri küçültmeniz mümkün.

Bir şişe maden suyu, iki tatlı kaşığı alkolsüz gül suyu ve bir tatlı kaşığı papatya yağını  karıştırın. Pamuğa dökerek yüzünüze uygulayın. 

Geniş gözenekler yağlı cilde sahip olanlar başta olmak üzere çoğu kadının karşılaştığı bir problemdir. Ayrıca geniş gözenekler toz, kir, kozmetik ürünü gibi cilde zararlı etkenlerin cilde işlemesine davetiye çıkararak akne oluşumuna yol açar. 

Unutmayın, cildininizdeki gözenekler ne kadar sıkı olursa o kadar pürüzsüz, yumuşak ve genç görünür. 

İşte göneklerinizi sıkılaştırabilmeniz için birkaç yöntem…

  • Öncelikle gözeneklerinizi kirden arındırmalısınız. Kapağı kapalı tencerede fazla kaynar olmayacak şekilde su ısıtın. Tencerenin kapağını kaldırıp, suyun buharını üç dakika kadar yüzünüze tutun.
  • Küçük bir havluyu limon suyununa batırın ve yüzünüze koyun. Havluyu bir dakika yüzünüzde bekletin, ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın. Son olarak 30 saniye kadar yüzünüzde buz gezdirin. Buhar gözeneklerinizi kirden arındır, limon suyu ve buz gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
  •  Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için evde maske yapabilirsiniz. Yarım kase yoğurdun içine bir adet salatalık rendeleyin ve üzerine üç çay kaşığı kaymak ilave edin. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Beş dakika sonra soğuk suyla durulayın. 
  • Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için evde maske yapabilirsiniz. Yarım kase yoğurdun içine bir adet salatalık rendeleyin ve üzerine üç çay kaşığı kaymak ilave edin. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Beş dakika sonra soğuk suyla durulayın. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için evde maske yapabilirsiniz. Yarım kase yoğurdun içine bir adet salatalık rendeleyin ve üzerine üç çay kaşığı kaymak ilave edin. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Beş dakika sonra soğuk suyla durulayın. 
  • Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için evde maske yapabilirsiniz. Yarım kase yoğurdun içine bir adet salatalık rendeleyin ve üzerine üç çay kaşığı kaymak ilave edin. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Beş dakika sonra soğuk suyla durulayın. 
  • Yüzünüzü temiz tutmanız önemlidir. Her gün yüzünüzü mutlaka yıkayın ve haftada bir kez ölü deriden arınmak için peeling uygulayın.
  • Fondöten kullanımını en aza indirin. Yağsız, su bazlı fondöten tercih edin ve yalnızca gerekli bölgeye sürün. Geceleri asla makyajla uyumayın.
  • Cilt bakım ürünü seçerken kolajen üretimini arttıracak ve ciltteki elastini yükseltecek ürünler seçmeye özen gösterin.
  • Yediklerinizin cildinizi doğrudan etkiler. Trans yağ barındıran yiyeceklerden uzak durun. Bunun yerine saf zeytinyağlı yiyecekler seçebilirsiniz. Taze balık cildin en iyi dostudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: