Göz çevresindeki kırışıkların nedeni!

Kadınlar genç görünmek için her şeye dikkat ettiklerini sansalar da, bazen farkında olmadan yaptıkları hatalar kırışıklıklara neden oluyor.

Genç görünmek isteyen bir kadın olarak göz çevresindeki kırışıkları arttıran hataları tespit ederek bir an önce gerekli önlemi almaya başlanız gerektiğini unutmayın.

Yüzümüzün en hassas bölgelerinden göz altlarının ve göz çevresinin bakımının çok önemli olduğunu belirten Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato, kırışıklıklarımızı artıran yaptığımız dört yanlışı anlatıyor.

Göz etrafındaki ince deri, gözleri ovmak nedeniyle çizgilerin oluşmasına davetiye çıkarır. Makyajınızı temizlerken dikkatli olmalısınız. Sert hareketlerle makyajınızı silmek bu çizgilerin oluşmasını tetikler. Bu durumda göz makyajınızı kolayca çıkartabilecek, yağlı kalıntı bırakmayan bir temizleyici tercih etmeniz gerekir.

Sabahları kalktığınızda yüzünüzde sıkça çizgi oluyorsa aslında yanlış yatıyorsunuz demektir. Bu alışkanlığı bozmak gerek; çünkü sürekli aynı yerin üzerine yatıldığında yastıkla sıkışan yüzde zamanla kalıcı izler oluşmaya başlayacaktır. Bu nedenle sır tüstü yatmak kurtarıcınız olacaktır.

Vücudunuzda yer alan ince deriler her zaman daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Göz çevreleri de bu derilerden oluşur. Yaşlanmayı azaltmak adına piyasada bulunan bazı kremlerden destek alabilirisiniz.

Dışarıda gezmeyi seviyorsanız, bir de güneşli havada dolaşmak sizi mutlu ediyorsa gözlüksüz gezmek kırışıklıkların artmasına davetiye çıkarıyor. Şimdi aynanın karşısına geçin. Sanki güneşe bakıyormuşçasına gözlerinizi kısın. Gözlerinizin etrafında oluşan çizgileri fark ettiniz mi? İşte gözlük kullanmazsanız bu çizgiler sizde sürekli hale gelebilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: