Gençliğin gizli anahtarı, soya

ygafmin tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde Güzellik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 47 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Beslenmede uzun zamandır hayvansal gıda yerine kullanı­lan ve özellikle vejetaryenlerin vazgeçilmez besin kaynağı soya, tam 4 bin yıllık bir geçmişe sahip. Soya sütü, soya filizi ve tofu son yıllarda sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez üçlüsü.

Biyolojik yapısıyla öne çıkan bir bitki olarak soya sadece besinsel değer­leriyle değil aynı zamanda bileşimindeki vitaminler ve mineral­lerle pürüzsüz bir cilt ve sağlıklı saçlar için de bir numara. Yapı­lan araştırmalar, soya tüketimleriyle batının da ilgisini çeken Asyalıların, menopoz dönemlerini neredeyse hiç şikayetsiz ge­çirmelerini ve genç görünümlerini soyaya borçlu olduklarını ortaya koyuyor. Soya hazinesi, keşfeden kozmetik dünyası,uzun yıllardır özel ürünler üretiyor. 

Mucizevi soya filizleri, mü­kemmel bir cilt yapısı oluşmasında ve siyah noktaların yok edil­mesinde etkili. Soyada bulunan bitkisel hormon “phyto-östrojen”, özellikle anti-aging kremlerinde kırışıklıkları önlemek ve cilt sorunlarını gidermek için birebir. Kuruyan ellerin ve zarar görmüş tırnakların da soya, kakao yağı, E vitamini ve yeşilçay ektsreleriyle bakımını yapmak mümkün. Banyoda da soya sütü ve bal kuru ciltleri mineraller ve vitaminlerle beslemede ve ba­kımlarını yapmada mükemmel bir ikili oluşturuyor.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın