Fondöten kullanırken nelere dikkat etmeli

Kompakt fondöten dışındaki tüm fontötenleri yüzünüze sürerken sünger yerine ellerinizi kullanın.

Çünkü ellerinizdeki ısı, fondötenin akıcılığını arttırdığı için daha kolay ve eşit uygulanmasını sağlayacaktır. 

Doğal görünümlü bir makyaj yapmak istiyorsanız, parmaklarınızı kullanın. Makyaj süngeri homojen bir dağılım sağlar, fakat fondöten gibi gizli olmasını istediğimiz makyaj adımlarını belli eder. Üstelik parmağınızın yuvarlaklığının bile pek çok avantajı var. Yani en önemli makyaj malzemeleriniz daima elinizde!

Fondöten

Bir makyajın olmazsa olmazı değil midir? Yüzümüze ilk olarak sürdüğümüz bu malzeme, bir nevi astar vazifesi görür. Fondöteni parmağımızda sürdüğümüzde, vücut ısısı sayesinde fondöten yüze eşit şekilde dağılacak ve yapay durmayacak.

Far

Gözlerinizin bakışını ve etkisini bir anda değiştiren bu malzemede parmaksız olmaz, özellikle de iki renkli bir far kullanıyorsanız… Bunların doğal ve daha harika durması için parmağınızda onları hafifçe karıştırmanız gerekiyor. Parmaklarınız pamuklu çubuktan çok daha fazla işe yarayacak!

Allık

Elmacık kemiklerinizi seksi gösteren, yanaklarınızı alımlı bir görünüme kavuşturan bu malzemede de parmak doğallık demektir. Allığın maske gibi durmasını istemiyorsanız, sürdükten sonra parmağınızla kenarlarını hafifçe dağıtın.

Ruj

Seksiliği ve mükemmelliği yaratan en önemli malzemedir. Ancak bazen kalıp gibi durduğunda tüm büyüsünü kaybeder. Bunun için sürdükten sonra parmaklarınızla narin bir şekilde üzerinden geçin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: