Evde ayak bakımı nasıl yapılır?

Yumuşacık topuklara ve tertemiz ayaklara sahip olmak ister misiniz?

Özen göstererek ve aksatmadan yapacağınız pedikür ve doğal bakım ile pamuk gibi ayaklara sahip olmanız mümkün. İşte size evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bakım yöntemleri!

Peeling yapın!

Taze bir limon sıkın. Elde ettiğiniz limon suyuyla aynı miktarda balı karıştırın. Karışımınızı ayaklarınıza sürün ve limonun posasıyla ovalayın. Bal ayaklarınızı nemlendirirken, limon da ölü hücreleri atmanızı sağlar.

Ilık su ile rahatlayın!

Ilık suyun içerisine deniz tuzu gibi ayak bakımı için özel olarak kullanılan minerallerden koyun ve ayaklarınızı 10–15 dakika bekletin. Bu işlem aynı zamanda günün yorgunluğunu atmanıza da yardımcı olur.

Parafin uygulayın!

Eğer ayağınızda çatlaklar varsa, küçük bir mumu eritin ve çatlakların üzerine sürün. Bu sayede çatlaklarınız düzelir ve ayaklarınız yumuşar.

Masajı unutmayın!

Tabanlarınızdaki ağrıdan kurtulmak için ayak bakım losyonu kullanarak masaj yapın. Vücut losyonları ve kremlerini de tercih edebilirsiniz.

Tırnak bakımını aksatmayın!

Ayak tırnaklarınızı istediğiniz şekilde kesin ve kütikülleri geriye doğru itin. French oje her zaman daha temiz ve klasik bir görünüm sağlar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: