Erkek cildinin avantajı

ygafmin tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde Güzellik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 17 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Söz konusu cilt olduğunda, erkekler testosteron hormonu sayesinde daha avantajlı konumdalar, çünkü bu hormon onların daha kalın bir epidermise sahip olmalarını sağlıyor. Gerçek şu ki, erkeklerdeki toplam cilt kalınlığı kadınlarınkinden %25 daha fazla!

Söz konusu cilt olduğunda, erkekler testosteron hormonu sayesinde daha avantajlı konumdalar, çünkü bu hormon onların daha kalın bir epidermise sahip olmalarını sağlıyor. Gerçek şu ki, erkeklerdeki toplam cilt kalınlığı kadınlarınkinden %25 daha fazla! Testosteron aynı zamanda erkek cildini biraz daha sert ve daha az hassas yapıyor. Genellikle, erkek cildi daha yağlıdır, gözenekleri daha iridir ve cildine daha fazla kan gitmektedir. Bunun yanı sıra kolajen ve elastin desteği de daha çoktur.

Yaşlandıkça aradaki fark daha da çarpıcı bir hal almaktadır. Orta yaşın sonlarında, erkeklerin testosteron ve kadınların da östrojen seviyeleri düşmektedir. Böylelikle her iki tarafın da cildi incelmeye ve daha hassas bir hal almaya başlar. Kadınlarda, hormon hareketliğindeki düşüşün etkileri daha belirgindir. Cilt iyice incelir ve kurur.

Ama yaşanan en büyük “handikap”, erkeklerin bu avantajlarını beslenmelerine ve yaşam tarzlarına özen göstermemeleriyle ellerinden kaybetmeleridir. Erkek cildi de aynı günlük strese, kirliliğin etkilerine ve kavurucu güneşe maruz kalmaktadır. O nedenle bakıma ihtiyacı vardır, işte bu sebepten, Mükemmel Cilt diyet ve yaşam tarzı programını uygulayan her erkek bundan fazlasıyla faydalanacaktır. Erkekler, unutmayın: erkekler ve kadınlar eğer mükemmel ciltlere sahiplerse birbirlerini daha çekici buluyorlar.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın