Dalgalı saçlar için en güzel 6 model!

Kadınlar ‘modern saç’ tanımını, genelde düz ve pürüzsüz saçlar için kullanmaktadır. Fakat dünyaca ünlü birçok kadın, kendi doğal kıvrımlarını kullanmayı tercih ediyor. 

Anlayacağınız dümdüz, pırasa gibi saçlar yerini artık, doğal dalgalara bırakıyor. Kuaförlerde en çok tercih edien fön artık kırık fön. Biz de, saçlardaki katlı kesimi, gölgeleri en güzel gösteren kıvrımlı saçları çok beğeniyoruz. 

En güzel dalgalı saçlar ve bu saçlardan vazgeçmeyen 6 ünlüyü ele alıyoruz.

Kısa dalgalar

Kısa saç bukleleri ve kısa saç kesimi hakkında tüm duyduklarınızı unutun! Hall Berry’nin sert saç kesimi, düşündüğünüz gibi çok özel bir uğraş gerektirmiyor. Naturel dalgalara, volümlü bir ahenk katmak her zaman mümkün. 

Berry’ye yıllardır bütünleştiği bu saç modeli çok yakışıyor. Hem daha sportif bir görünüm veriyor, hem de feminenliğinden hiç birşey kaybetmiyor. 

Saç boyunuz ne kadar kısa olursa, yüzünüzde saklamak istediğiniz bölgeler de o kadar ortaya çıkar, bu detayı hatırlatalım.

Karışık doğallık

Marion Cottilard, bizim de hayran olduğumuz duru bir güzelliğe sahip. Tabii, bu bütünlükte her zaman doğal tonlarda kullandığı saçlarının da payı var! 

Onun yumuşak, dalgalı görüntüsünü elde etmek için saç uçlarına doğru hafif kıvrımlar yapmak gerekiyor. Orta boy saçlara sahip birçok insana da bu kıvrımlar iyi gitmektedir. 

Kıvrımlar ve kalın saçlar, kimi zaman dağınık bir görüntü oluşturabilir. İnce dokulu hareli saçlar içinse bu model mükemmeldir.

Minik dalgalar ve devasa kabarıklık

Dalgalı saçlara sahipseniz, saç kesiminize özen göstermenizde fayda var. Beyonce gibi kabarık görünmekten sakın korkmayın, uzun saçlarınızın yan taraflarına katlı kesim uygulayabilirsiniz. 

Eğer katlı kesimi başınızın tepesine doğru yaparsanız, saçlarınızın tepede kabarıp toplanmasına neden olursunuz. 

Siz, yüz çevrenizi saracak daha basık bir görüntüyü tercih etmelisiniz. Bunu da, saçlarınız kuruyken saç maşasıyla, rastgele tutamlar alarak uygulamak çok kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: