Cilt tipinizi öğrenin ve cildinize en uygun bakımı öğrenin!

Cildinize hakettiği özeni göstermek istiyor musunuz? O zaman hemen cilt tipinizi öğrenin ve cildinize en uygun bakımla tüm gözleri üzerinize çevirin!

Cildiniz pürüzsüz ve esnekse cilt tipiniz normaldir

Normal ciltlerde geniş gözenekler ve ölü hücreler bulunmaz. Sivilce, pul pul dökülme gibi şikayetler yoktur. Bu cilt tipi ekstra bakım gerektirmediği için şanslı görülebilir ama cilt sağlığınızı korumak için özen göstermelisiniz. Cildinizi kurutabilecek temizleyici ürünler kullanmamalı ve cilt tipinize uygun nemlendirici ile bakımınızı desteklemelisiniz.

Cildiniz donuk görünüme sahip ve pul pul dökülüyorsa kuru bir cilde sahipsiniz

Bu cilt tipi kuruluğunu gidermeye yönelik ekstra bakım gerektirir. Mutlaka düzenli olarak nemlendirici kullanmalı ve cildinizi kurutmayacak krem bazlı temizleyiciler kullanmalısınız.

Cildiniz sivilce, akne oluşumuna yatkınsa ve siyah noktalarınız yoğunsa yağlı cilt tipiniz var

Bu cilt tiplerinde deri hastalıklarının görülme olasılığı daha yüksektir. Bu cilt tipi için yağ içermeyen nemlendiricilerin kullanması ve cilt temizliğinin düzenli yapılması önemlidir.

Cildin sadece T bölgesi dediğimiz burun, alın ve çenede parlama ve yağlanma oluşuyorsa karma bir cilt tipiniz var

Cildin T bölgesi ve yanaklar için farklı bakım gerekmektedir. Yağlanmaya elverişli T bölgesi için yağlı ciltlere uygun nemlendiriciler kullanırken, daha kuru olan yanak bölgesi için yağ bazlı bir nemlendirici tercih edilebilir. Aynı şekilde cilt temizliği de karma cildinize uygun yapılmalıdır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: