Cildiniz bu önerilerle hep genç kalsın

Kadınların büyülü güzelliğinin nedeni harika makyajlar olsa da, tenlerinin sağlıklı nefes alması sayesinde aslında bu kadar güzeller. 

Nemlendirin

Bildiğiniz üzere zeytin yağı tüm cilt ürünlerinin baş tacı. Yüz kremleri ve vücut losyonlarıysa cildin mükemmel koruyucuları. Tabii doğru şekilde uygularsanız… Duş sırasında vücut losyonunuzu kullanmayı ihmal etmeyin. Bazen bu uygulamalar size sıkıcı gelebilir fakat cildin nefes alması için buna ihtiyacı var.

Makyajınızı silin

Orta okul yıllarından bu yana kadınların haşır neşir olduğu makyajla iç içeyiz. Cildimizin çabuk yıpranmaması için mutlaka makyajı derinlemesine temizlemeliyiz. Zeytin yağı içeren makyaj temizleme mendillerini tercih edebilirsiniz.

Spordan sonra duş şart!

Sporda dakikalarca terledikten sonra terinizin kurumasına fırsat vemreyin. Cildinizi mutlaka sıcak bir duşla yenileyin ve gözeneklerinizin açılmasını sağlayın.

Benlerinizi kontrol altına alın

Vücudunuzda yeni ouşan ve koyu renkteki benleri kontrol altına alın. Büyümesi gibi durumlarda doktora gidin gerekli tetkikleri yaptırmayı ihmal etmeyin.

Kabuklanmayı önleyin

Bebeksi bir cilde sahip olmak için, kimyasal testlerle kanıtlanmış dermatolojik ürünleri kullanın. Pürüzsüz yumuşacık bir cilde sahip olmak o kadar da zor değil…

Ellerinizi besleyin

Soğuk havalarda ellerin kuruması büyük dert. Kaskatı kesilir ve deri kalın tırtıklı bir hal alır. Bu havalarda çantanızdan el kreminizi eksik etmemeniz önerimiz.

Fırçalarınızı temiz tutun

Temizlik şart efendim. Allık fırçalarınızı olabildiğince sık temizlemeye özen gösterin. Yüz yıkama jellerinizle rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Aksi taksirde fırçalar bakteri üretir ve yüzünüze her değdiğinde cildiniiz etkilenir. Akne ve sivilce oluşumunu başlatabilir. Yüz yıkama jelleriniz yardımıyla fırçaları temizlemek mümkün.

Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun!

Evet, ellerinizi temiz tutmakla alakalı değil bu. Yüzünüze elinizi her değdirdiğinizde, eliniz ne kadar temiz olursa olsun teniniz etkilenebilir. Aynanın karşısına geçip yüzünüzle oynamaktan vazgeçin!

Cilt sorunlarınıza karşı doktorunuzun önerdiği tüm uygulamaları harfiyen yapın. Akne oluşumuna karşı kozmetik olmayan ürünleri tercih edin. Gençleştirici, sıkılaştırıcı ve aydınlatıcı kremleri dermatoloğunuz kontrolünde kullanın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: