Çarpıcı Kısa Saç kesimleri

2013 yılında kadınların en çok tercih ettiği modeller kısa saçlar. Havalı, doğal ve rahat olan kısa saç trendini inceliyoruz.

Kadınlarda kısa saç modası devam ediyor. Asimetriler,çılgın katlar ve küt kesimler öne çıkan en önemli özelliklerden… Kahküllerin de yeni altın çağı başladı bile! Bu dönemde kısa saç kesimi denemek mantıklı bir karar olacak mı peki? Hadi biraz cesaret! Çünkü bu kısa saçlar onu cezp edecek!

Kısa saç modası devam ediyor. Asimetriler, çılgın katlar ve küt kesimler öne çıkan en önemli özelliklerden… Kahküllerin de yeni altın çağı başlayacak. Bu dönemde kısa saç kesimi denemek mantıklı bir karar olacak, fakat bunun ciddi bir cesaret işi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden işinize yarayacak öneriler getirdik. Bit mağduru(!) gibi görünmekli modern şehirli kadın imajı arasında sadece bir makaslık mesafe var hanımlar. Saçlarınızı kestirmeye karar vermeden önce peruk deneyebilirsiniz.

Carey Mulligan

Benzer şekilde, fakat daha vintage bir görünüm için hafif bir bombe yaratabilirsiniz. Böyle bir saç modeli yuvarlak yüzleri de daha oval gösterir.

Anne Hathaway

Maskülen saç kesimlerini sadece oval bir yüzünüz ve belirgin yüz kemikleriniz varsa denemelisiniz. Geniş çene bu tarz cesur modeller için uygun olmayacaktır. Aynı modeli öne doğru tarayarak da bambaşka bir stil elde edebilirsiniz.

Michelle Williams

Williams’ınki gibi kibar bir model yer yüz tipine uygun hale gelebilir. Böyle bir kesim o kadar kullanışlı ki, tek bir modelle yüz kusurlarına uygun şekilde değişik stiller yakalayabilirsiniz. Örneğin böyle yuvarlak bir yüzünüz varsa asimetrik, oval bir yüzünüz varsa geriye doğru kullanabilirsiniz. Bu model için farklı dalga stilleri kullanmanız da mümkün olacak.

Rooney Mara

‘Maskülen bir kesimden daha cesur bir model var mıdır’ derseniz, bunu gösterebiliriz. Kulak altı boyda ve uçları küt şekilde kesilmiş bir saç muhteşem görünebilir, tek bir şartla: Kahkül de kullanmalısınız! Yüzünüz çok açıkta kalacağı için hiçbir kamuflaj şansınız olmayacak. Bu yüzden yine küt kesimli bir kahkül kullanın.

Agyness Deyn

Uçlarını incelttirmeden kestirdiğiniz bir kesim her gün enerjik hissetmenizi sağlayabilir. Böyle bir model için düz ya da hafif dalgalı saçlarınız olmalı.

Emma Watson

Sleek saçlar ancak böyle kusursuz hatlara sahipseniz uygun olacaktır. Burnunuzun kesinlikle büyük olmaması gerekiyor. İster bir yana doğru ayırarak, ister tamamını geriye doğru tarayabilirsiniz.

Rachel Adams Wood

Bu saç modeli hem çok kolay, hem de çok seksi görünüyor. Asimetrik bir kesimden sonra sprey ve saç fırçası kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Hafif dalgalı bir saç, modelini çok daha uzun süre koruyabilir.

Jessica Chastain

Kısa saç kesimlerinin en güzeline bakıyorsunuz. Asimetrik bir kesim ve yan ayrım, kıyafetlerinizi ve makyajınızın da önüne geçerek tek başına sofistike bir hava veriyor.

Hayden Panettiere

Islak görünümlü saçlar için makyaj yapmanız gerekebilir. Saçlarınızda aydınlatma ya da gölge varsa model kendini daha çok belli edecektir.

Sienna Miller

Yüzünüz çok uzun veya geniş olmadığı sürece bu modeli kullanabilirsiniz. Doğal ayrımında kalan saçlar için saç uçlarının incelterek kesilmesi gerektiğini hatırlatalım.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: