‘Buğulu göz’ makyajı

Türkiye’nin en güzel kadınlarının makyajını yapan, makyaj artisti Burçin Göksu’dan doğru makyaj için gereken püf noktaları ve bilinmeyen detayları öğreneceğiz bundan böyle.. 

Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, İvana Sert, Özge Ulusoy, Çağla Şikel ve daha birçok ünlü, O’nun ışıltılı dokunuşlarıyla ekrana çıkıyor.

Burçin Göksu bize ilk olarak, gözlere derinlik veren buğulu göz makyajını anlatıyor. 
Adım adım, resimlerle inceleyeceğimiz göz makyajında özel detaylar da var. Ve sonucunda, büyüleyici bir görüntü ortaya çıkıyor.

Gördüğünüz gibi kaşlar oval olup göz ile mesafesi birbirinden uzak kalacak şekilde olmalıdır. Gözlerimizin rengi, her renkte olabilir..

Birçok kozmetik mağazada satılan, geniş uçlu ve siyah yağlı kalem ya da krem eyeliner tarzı bir kalem ile göz kapağımızın tamamını siyahla dolduralım.

Aynı şekilde göz altına, siyah yağlı kalemi, göz altının yarısına kadar sürelim. Gözün iç kısmına gelmemesine özen göstermeli.

Şimdi, en zevkli kısmına geldik! Göz kapağımızdaki siyahlığı, içten dışa doğru minik minik dairesel dokunuşlarla yavaşça dağıtalım. Amacımız, o çizgi ve net görüntünün buğulu olmasını sağlamak!

Dağıtma işlemi bittikten sonra, fırça yardımı ile siyah far sürüp koyu olan bölgeyi sabitlemek ve ıslak bir görünüm vermek. Daha sonra çizgilerin oluşumu ve far birikmemesini sağlamalıyız.

Burayı dikkatlı okuyun lütfen, buğulu yapmak istedik ama aynı zamanda doğal bir görünüm de kazanmalı, bu uygulamada geçişleri sağlayan en önemli olay ise, bronz açık kahve tonları ile ten renginizi ve dagıtmış olduğumuz siyah far kısmını birleştirecek şekilde, bronz kahveyi fırça yardımı ile dairesel şekilde sürebilmektir.

Gördüğünüz gibi siyahın ve bronzun arasında hiçbir çizgi yoktur. Bu noktaya dikkat etmekte fayda var.

Şimdi gelelim göz altına; yarım çekmiş olduğumuz siyahı dağıtma fırçasıyla, hafiften göz pınarına yaklaşacak şekilde dağıtalım. Dağıttıktan sonra, bronz kahveyi göz altına siyahla birleşecek şekilde göz pınarına kadar devam edelim..

Göz pınarına sarı sedefli tonlarda açık renk far sürelim. Özellikle renkli gözlerde muhteşem bir görüntü oluşacağına eminiz.

Akmayan siyah göz kalemi ile göz içini komple, resimde gördüğünüz gibi, boyamak ve üst kirpik diplerini üst kısmının içini, yani bir diğer deyişle, gözün kendisini gösteren çerceveyi komple boyayalım.

Gördüğünüz gibi, 3 renk kullanmamıza rağmen geçişler birbirini göstermiyor.

Benim en sevdiğim adıma geldi sıra kirpiklerde! Bol bol rimel süreceğiz, kirpikler yapışsın korkmayın, takma kirpik kullanacağız.

Ve final… Tüm kirpiklerimizi taktık ve tekrar rimel sürdük. Böylece, makyajımızı tamamladık..

Umarız, uygulama başarıyla gerçekleşmiştir. Zamanla eliniz alışacak ve buğulu gözlerden vazgeçemeyeceksiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + ten =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: