Bambu güçlendiriyor, ginkgo sağlık veriyor

ygafmin tarafından 31 Ağustos 2012 tarihinde Güzellik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 54 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Doğal güzellik elementleri doğu ülkelerinde uzun ve köklü bir geleneğe sahiptir. Özellikle son yıllarda da Batı’daki bilim adamları tarafından da keşfedilen etkileri bakım ürünlerinde kullanılarak kendini gösteriyor. Bağ dokusu, saçlar ve tırnaklar üzerinde etkili olan bambu bitkisi, güçlendirici, gerginleştirici, nem kaybını koruyucu ve cilt yaşlanmasını önleyici özellikleriy­le inanılmaz bir güzellik iksiri olarak karşımıza çıkıyor. 

Yağ için­de preslenen kamelya tohumlarıyla Asyalı kadınlar yüzyıllardır pürüzsüz tenlerini koruyorlar. Esansiyel yağ asitlerin nem kay­bını önleyici etkisi kuru ciltlerde dahi hücre yenilenmesini sağ­lıyor. Ginkgonun bileşimindeki etkili maddeler ise kan dolaşı­mını hızlandırır ve cilde sağlık katıyor. 

Gingko ayrıca etkili bir anti-aging maddesi olarak güzellik ürünlerinde öne çıkıyor. Vü­cudun bütünlük ve uyumunu sağlayıcı prensiplerinden yola çı­karak, bitkileri mercek altına alıyor ve köklerindeki, saplarında­ki, yapraklarmdaki, tohumlarındaki ya da yağlarmdaki etkili maddeleri keşfe devam etmekte. Son gözdelerinden biri de mutfaklarımızın vazgeçilmezlerinden olan pirinç. Bileşiminde­ki doymamış yağ asitleri, nemlendirici ve antioksidan etkisiyle öne çıkıyor. Özsuyu mineral tuzlar ve esansiyel yağlar açısından zenginliği ve dikkat çeken bu besin maddesi yatıştırıcı özelliğiyle biliniyor. Lavanta yaprağı nektarının ve adaçayınm cildi temizleyici ve dengeleyici etkileri ise özellikle yağlı ciltlere önerilen temizleme ürünlerinde etkilidir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın