Bakımlı olmanın 5 kuralı

Bakımlı saçlar, güçlü saçlar, renkli tırnaklar, nemlenmiş cilt, temiz bir yüz… Bakımlı olmanın 5 kuralı sizlerle!

Şeker!

Haftada bir veya iki defa, banyonuzda şeker kullanın. Banyodayken yüzünüzü sabun ile yıkarken sonrasında şeker ile ovalayın. İlk başta yüzünüzde garip bir kazıma hissi olabilir ama birkaç dakika sonra kendinizi iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.

Vücudunuz için vegan!

Vücudunuz için vegan ağırlıklı beslenmekten korkmayın. Uzmanlar vegan beslenmenin vücut yenilenmesi için sağlıklı olduğunu belirterek vegan beslenme ile cilt gözeneklerinizin açılacağını, hücrelerinizin yenileneceğini ve kendinizi hafif hissederek sağlıklı olacağınız konusunda uyarıyor.

Ayaklarınıza sevgi gösterin!

Ayak bakımı banyo esnasında gözden kaçırılabilecek bir şey. Uzmanlar bu konuda dikkatleri ayaklarınıza çekiyor. Uzmanlar, banyoda ayaklarınız için ayıracağınız 15 dakika ayak bakımı için yeterli olabileceğini belirtirlerken, elleriniz ile ayaklarınızı ovalamak ve dezenfekte etmek olası enfeksiyonlara karşı bir önem olacağını dile getiriyorlar.

Şişmiş gözler ve gözaltı morluklarına buz!

Uzmanlar bir küp buzu gözleriniz için kullanmanın faydalı olduğunu dile getirerek, antioksidan etkisi ile gözlerin şişmesine ve gözaltı morluklarına iyi geleceğini belirtiyor.

Tıraş köpüğü sadece erkekler için mi?

Kadınlar için şaşırtıcı ve yeni bir haber! Erkeklerin tıraş için kullandıkları köpük saçlar için faydalı. Erkekler sakal tıraşı olurken kullandıkları köpük onların kıl köklerini besler ve sert çıkmasını sağlar. Kadınlar ise bu köpüğü saçlarında kullanabilir.

 

Mahmure

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: