Akneye son!:Sülfür

Sülfür, kokusu rahatsız edici bir madde olabilir. Fakat akne tedavisinde, cildiniz için güçlü bir etkisi vardır. Aynı zamanda sülfür ciltte peeling etkisi gösterir.

Çoğunlukla stresten oluşan sivilceler ve izleri, bazı cilt tiplerinde kalıcı olabiliyor. Bu sorunla karşılaşan insanlara önerilen sayısız da ilaç var. Ne yazik ki,herkesin cilt tipi ve tedavilere verdiği reaksiyonlar aynı değil. Hassas ciltlerin tedavisinde kullanılan, sert kokusuyla etkili bir kimyasal olan sülfürü ele alıyoruz.

Sülfür, kokusu ile rahatsız edici bir madde olabilir. Fakat akne tedavisinde, cildiniz için güçlü bir etkisi vardır. Aynı zamanda sülfür ciltte peeling etkisi gösterir. 

Güzellik setlerinde sülfürü hep görüyoruz, peki neden? Sağlıklı bir cilt için birebir çözümler içeren sülfür, hidrofilik ve antiseptik özellikleri sayesinde yerel bağışıklık kazandırır.

Akneden muzdarip herkes için sülfür, sivilce azaltmak veya ortadan kaldırmak için etkili bir yardımcıdır.

Sülfür bazlı temizleyiciler ile sivilcenin cilt yüzeyindeki sivilcenin ilerki zaman için yayılmasını, önlemek mümkün olmaktadır.

Sivilce tedavisinde ve günlük hayatta önemli olan, cildi temiz tutmaktır. en önemli husus, her gün aksatmadan uygulamanız gereken cilt temizliğinde, deriyi yağlı tabakadan kurtarıp gözenekleri açmak amaçtır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + sixteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: