Safra kesesinden 853 taş çıktı

ÇORUM’da özel bir hastanede ameliyata edilen 48 yaşındaki Songül Ardahan’ın safra kesesinden değişik büyüklüklerde 853 taş çıkarıldı. 
Amasya’nın Merzifon ilçesinde 5 yıldır safra kesesindeki sancılardan şikayetçi olan Songül Ardahan, önceki günü Çorum’daki Özel Elitpark Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkik ve incelemelerde Ardahan’ın safra kesesinde taş tespit edildi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aziz Cengiz tarafından ameliyata alınan Songül Ardahan’ın safra kesesinden yaklaşık bir saat süren ameliyat sonrasında üçü 2 santim olmak üzere, değişik büyüklüklerde 853 taş çıkartıldı.

Songül Ardahan’ın ameliyatının başarılı geçtiğini, ancak çıkan taşların kendisini çok şaşırttığını belirten Op. Dr. Cengiz, “Hastanın 5 yıldır süren şikayetleri vardı. Bize geldiğinde hemen ultrason yaptık. Çok sayıda taşı gördük. Ancak en fazla olsa olsa 20 tane vardır, diye düşündük. Ameliyat sonrasında çok şaşırdık. Toplam 853 taş çıktı. Bu taşların yaptığımız analiz ve tahlillerinde beslenme alışkanlığı ve yüksek kolestrole bağlı olarak ortaya çıktığını tespit ettik. Hala şaşkınım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − twenty =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: