Yeni Nesil Liposuction

ygafmin tarafından 28 Ocak 2013 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 22 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Vaser’in konforlu ve kalıcı etkili bölgesel incelme yöntemi olduğunu belirtiyor. Bu yöntemle;

Gıdı, kollar, sırt ve dizlerde uygulamalar çok kolaydır ve sonuçları hızlı alınmaktadır. Bu bölgeler, yaşlanma olmaksızın da zamanından önce gevşeyip sarkabilir ve kişiyi olduğundan yaşlı gösterebilir.

Gıdı diye tanımlanan bölge 20-25 yaş üzerinde ki herkes için sorun olabilmektedir. Bu bölgedeki fazlalık genç yaşlarda kilolu olmasanız bile kiloluymuş gibi bir görünmenize neden olabilirken, orta yaşlarda ise daha yaşlı bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Kısa ve hızla cevap veren bu bölgenin vaser liposelection ile müdahalesi dramatik değişikliklerin ortaya çıkmasını sağlamakta ve hastaları daha mutlu etmektedir. Daha zayıf ve daha genç görünmenizde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca boyun germe ameliyatının erken yaşlarda yapılmasına da engel olan bir müdahaledir. Bazı kişilerde boyun kısalığı ya da yapısal problemler bu tip müdahaleye engel olabilmekle birlikte genellikle uygulanmasına engel bir durum (sistemik hastalıklar dışında) yoktur. Hastaların seçiminde kriter gıdı bölgesinin kalınlığı ve çene alt çizgisinin silinmiş görünmesidir. Cilt yapısı ve cildin kendini toparlayabilme kapasitesi de bu ameliyatın olmazsa olmazlarından biridir. Boyun germe ameliyatları ile de kombine edilebilen, hızlı iyileşme süreci nedeniyle sizi sosyal hayattan fazla almayan, elde edilen sonuçlar nedeniyle çok hızlı değişiklikler sunan, uygulayan cerrahı ve hastayı sevindiren bir ameliyattır.

Ameliyat yaklaşık 1 saat gibi bir zaman alır ve ameliyat sonrasında hastanede bir gece yatmanıza gerek yoktur. Ameliyat kulak önü ve çene altında açılan birkaç küçük kesi vasıtasıyla gerçekleştirilir. Boynun hayati önem taşıyan damarları ve sinirlerinden uzak durmak onlara zarar vermemek cerrahi açıdan önemlidir ve deneyim gerektirir. Ameliyat sonrasında sıkı bir bandajı 5-7 gün takmanız yeterlidir. Bandaj çıkarıldıktan sonra ödemin hızla geçebilmesi için size bir masaj önerilebilir. Tüm şişliklerin geçmesi nadiren 15 gün sürer. Sosyal hayatınızı bandaj olduğu sürece yani toplam yedi gün etkileyen bir operasyondur.

Kollar özellikle yaz aylarında, kısa kol veya askılı kıyafetlere geçtiğimiz günlerde ön plana çıkar ve tahmin edilenden çok sayıda kadını etkileyen ve bu tip kıyafetleri giymelerine engel olan bir rahatsızlık verir. Kolların kalınlığı da bazen kilodan bağımsız gelişebilir. Kalınlık kas veya kemik yapıdan kaynaklanıyorsa bu işlem ile faydalı olunması mümkün değildir. Sık kilo alıp vermek de kolların kalın görünmesine neden olabilmektedir. Bu sıkıntıdan kurtulmak yaklaşık bir saatlik bir müdahale gerektirir. Ameliyat sonrasında gece hastanede kalmanız gerekmez. Vaser liposelection ile yapılan bu müdahale ameliyat sonrası 1 ay boyunca çalışılan bölgeyi sıkıca saran bir korse ile sonlandırılır. Vaser sadece bu bölgedeki yağları eritir ve eriyen yağlar negatif basınçlı kanül sistemleri ile dışarıya alınır. Dayanılmaz sıkıntılar yaratmayan bu ameliyat sonrasında 4-5 gün içinde normal hayatınıza dönebilir ve sosyal hayatınızdan geri kalmazsınız. İleri yaşlarda, sarkma gibi durumlarda bu müdahale yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda fazla olan cildin çıkarılması da gerekebilmektedir. Kol germe diye tanımlanan bu cerrahi de o bölgede ince uzun bir iz oluşabilmektedir. Erken yaşlarda sarkma oluşmadan kol inceltme ameliyatı olunması germe ameliyatı ihtiyacını da azaltan bir müdahaledir.

Yağlanma dışında cilt sarkması ve bazı durumlarda selülite benzer görüntü oluşabilmektedir. Bu problemlerin seviyesine göre vaser liposelection istenmeyen bu görünümün giderilmesinde veya hafifletilmesinde kullanılabilir.

Üst kollarda germe ameliyatlarında giderilmesi mümkün olmayan dikiş izleri sebebiyle cilt germe tekniğini tercih edenler sınırlıdır. Vaser liposelection iz bırakmadığı için bu alanda çok güçlü bir alternatif kabul edilmelidir.

Sırtta sütyen ya da traplez elbise giyildiği zaman beliren tatsız taşkınlıklar yine lokal vaser liposelection uygulamaları ile hafifletilebilir. Genellikle hafif kilolulardan kilolu diye tanımlanabilecek populasyonun çözülemez diye düşündüğü sorunlardandır. Vaser liposelection ile çalışılacak alanın büyüklüğüne göre 1-2 saat arasında bir süre alan bu cerrahi işlem sonrasında sıkı bir korse giymeniz gerekmektedir. Sırt bölgesinin yağlanması diğer bölgelerden biraz daha farklıdır ve yağ doku kas grupları ile sıkı ilişkidedir. O nedenle cerrahi sonrasında biraz daha fazla ağrı oluşabilmektedir. Bunun önüne geçmek için kullandığımız ağrı kesici ilaçlar yeterli olacaktır. İyileşme bu bölgede biraz daha yavaş olmakla birlikte 5-7 günlük bir nekahet dönemi gerekmektedir. Çalışılan alanların sorunsuzca iyileşmesi için özel süngerler kullanılması iyileşmeyi çok hızlandırmaktadır. Bu şekildeki uygulamalara da Vaser CSS ameliyatı denmektedir. Ameliyattan 1 ay sonra sırtı açık kıyafetler giymeye başlayabilirsiniz. Bu süre göz önüne alınırsa yaza girmeden planlanması gereken bir müdahale olmaktadır.

Dizler vaser liposelection ile bölgesel inceltme ameliyatları arasında en ön sıradaki bölgelerdendir. Birçok kadını rahatsız eden bu bölgenin kalınlığının tedavisi yine yaklaşık 1 saat süren bir müdahaleye ihtiyaç duymaktadır ve sonrasında 1 ay korse giyilmesini gerektirmektedir. Dizlerin iç kısmı, diz kapağının üst kısmı hedef bölgelerdir ve vaser liposelection ile hızlı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Sadece yumuşak dokulara müdahale edildiği için de ağrı, sızı gibi şikayetlere genellikle neden olmamaktadır. Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalmanız gerekmez sizi sosyal hayattan 2-3 gün alır ve sonrasında işinize dönebilirsiniz. Tek sıkıntı korsenin bir ay boyunca giyilmesi zorunluluğudur. Bu müdahale sayesinde maksi eteklerden kurtulursunuz ve rahatlıkla bacak bacak üstüne atabilirsiniz.

Vaser Liposelection CSS ameliyatlarının herhangi bir mevsimsel seçimi yoktur. Yaz aylarında bile yapılabilir ancak hastanın bir aylık korse giymeyi onaylaması gerekir. Benim her zaman hastalarıma önerim keyfe keder yapılan estetik cerrahi işlemlerin hastanın en uygun olduğu dönemde uygulanmasıdır.

Kaynak : Milliyet

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın