Smartlipo (lazerlipoliz) nedir?

ygafmin tarafından 4 Kasım 2017 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 80 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Smartlipo Nd: yag lazer sistemidir. Fazla yağ dokusunu yok etmek üzere tasarlanmış yenilikçi bir sistemdir. Klasik liposuction yöntemlerindeki gibi cilde ve yağ dokusuna mekanik travma oluşturmadan yağ hücresi dış memranı parçalanır ve yağ içeriği açığa çıkar. Bu yağlar lenfatik sistemle emilerek kalıcı olarak yok edilir. Bu teknikle deri içindeki fibroblastlar da uyarıldığından işlemi takip eden günlerde deride gerılme ve sıkılaşma olusur, deri sarkması görülmez.. Birkaç kilo fazla yağ birikintisi yüzünden giysileriniz istediğiniz gibi durmuyorsa, kollarınızı fazla kalın bulup kısa kollu giyemiyorsanız, yüzünüzü tombul buluyor yada gıdınızın kaybolmasını istiyor fakat geleneksel liposuction veya genel anestezi altında bir operasyon geçirmek istemiyorsanız, onlarca farklı tedavi gördüğünüz halde selülitlerinizde ve çatlaklarınızda bir fark oluşmamış ise en önemlisi geçirmiş olduğunuz liposuctiona bağlı sorunlarınız oluşmuş ise Smartlipo (lazerlipoliz) sizin istediğiniz çözümleri kalıcı olarak ve tek bir seansta sağlayabilir

Hangi bölgelere Smartlipo

Yüz, sırt, sutyen askısı dışındaki kabarık bölgeler, cinsel bölge üstündeki kabarık yağlı bölge, erkeklerde(jinekomasti) ve kadınlarda meme büyümesi, basenler, kalça, diz etrafı ve içleri, üst kollar, yanaklar, boyun, özellikle bacak içindeki gevşek ve sarkık bölgeler.

Liposuctiona göre avantajları nelerdir

Geleneksel liposuctionda genellikle genel anesteziye ihtiyaç duyulur. Yağ hücreleri mekanik travma ile parçalanır ve bir miktar kanama ve morarma olması kaçınılmazdır. Smartlipoya göre çok kalın kanuller kullanıldığı için bir miktar iz kalması mümkündür. Arkada istenmeden bırakılan yağ birikintilerine bağlı küçük tepecikler ve bunların yanına çukurlar kalabilir (Smartlipo düzenli olarak aynı derinlikteki tüm yağları eritir ve düzensizlik oluşamaz.) Geçirilmiş eski liposuctionlar da oluşmuş deformiteler yine Smartlipo ile düzeltilebilir.

Neden Smartlipo

  • Bitmeyen uzun seansları yoktur. Bir seans yeterlidir
  • Minimal invaziftir,
  • Lokal anestezi altında uygulanabilir
  • Kesi, iz ya da sekil bozukluğu oluşturma yoktur
  • Geçirilmiş liposuctiona bağlı şekil bozuklukları düzeltilebilir
  • Kanama ve morarma oluşmaz
  • Herhangi benzer işleme göre uygulama sonrası çok rahattır
  • İyileşme zamanı yoktur hemen işe ve sosyal hayata dönülebilir
  • Uzun sureli kompresyon bandajlarına ve korseye ihtiyaç duyulmaz

Smartlipo güvenli midir

Evet çünkü lazer sadece yağ hücreleri üstünde etkilidir. Komşu yapılar bundan etkilenmez düzenli bir eritme için doktorunuzun tecrübesine bilgisayar sistemi yardımcı olur. Ve en önemlisi Smartlipo lazer cihazı ve uygulaması FDA (Amerikan sağlık örgütü) tarafından onaylıdır. (2006 kasım ayında)

Smartlipo Hangi bölgeler daha çok fayda görüyor

Smartlipo ile tüm vücut bölgelerine uygulama yapılabilir fakat özellikle yüz gıdı ve boyun bölgesinde basen bel ve göbek bölgesinde çok daha fazla etkilere sahiptir.

Smartlipo uygulaması nasıl bir histir

Smartlipo lokal anestezi altında uygulanır tüm işlem boyunca ağrı duyulmaz. Sadece hafif bir dokunma hissedilir. Lazer kanülünün yarattığı bu hisler hızlıca sonlanır. Her hangi bir şekilde uyumaya gerek duymazsınız. Uygulama sonrası 6-12 saat lazerle içeri verilen lokal anestezik sıvılar hafifçe sızarlar.Bir çok hastamız ağrı için bir ağrı kesici hap yada benzer desteğe gerek olmaz. Bazense basit bir oral(ağızdan) ağrı kesici kullanılabilir.

Smartlipo uygulamasının yapılamayacağı hasta gurubu var mı

Tüm tıbbi uygulamalar için geçerli olmak üzere ciddi kalp problemleri yüksek tansiyon ve diabet kanama bozuklukları olan hastalar kendilerini bu konularda takıp eden doktorları ile görüşmeli gerekli önlemler alınmalı.

Uygulama sonrası iyileşme zamanı ne kadardır

Tüm iyileşme zamanı bir haftaya kadar indirilmiştir. Fakat bu sure sosyal aktiviteleri ve çalışma hayatını etkilemez. bir çok hastamız doğrudan yürüyerek eve yada işe gidebiliyor.

Aslında Smartlipo tam bir öğle arası uygulaması.

Uygulama suresi ne kadardır

Yüz ve boyun uygulaması yaklaşık 45 dakika sürer. Daha büyük alanlar örneğin göbek, basende bir saat sürebilir

Yağlarım eriyip bu bölge boşaldığında sarkar mı

Smartliponun deri üzerinde fibroblast üretimini arttırıcı etkisi ile ciltde de sıkılaşma oluşur ve sarkma olmaz. Aksine uygulama yapılan bölge eskisinden de gergin ve sıkı olur.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın