Merhaba estetik !

ygafmin tarafından 1 Kasım 2017 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 36 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Merhaba estetik !

 
Yapılan çalışmalardan elde edilen sonuçlar güzel ve çekici kişilerin hemen her ortamda başarı şanslarının da daha yüksek olduğunu ortaya koymuştur.
    

Estetik Cerrahi ya da herhangi bir estetik uygulamayı yaptırma düşünen ya da yaptırmak üzere olanlar mutlaka bu yazıyı dikkatle okuyunuz;

Estetik cerrahi ‘nin sonuçları çok kesin ve kalıcı olduğundan bir ameliyat yaptırmadan önce, gerçekte ameliyatı niçin istediğinizi ve ameliyat sonrası beklentilerinizi iyice düşünmek ve cevaplarını açıkça bilmek zorundasınız. Bu konuda kendinize karşı dürüst olmalısınız. Estetik ameliyatı sadece kendiniz için istemelisiniz, başkalarının isteğiyle ya da başkalarını etkilemek için değil. Unutmayın ki estetik ameliyat lar sizin sadece görünümünüzü düzeltir, diğer insanlarla ilişkilerinizi düzeltmez, sosyal hayatınızda direkt değişiklik yapmaz. Estetik cerrahi, hem fiziksel hem de kendine güvende olumlu yönde değişiklikler yaratabilir ancak bir başka kişiyi etkilemek amacıyla yaptırılan Estetik ameliyat lar hayal kırıklığına uğratabilir. Arkadaşlarınızın ve sevdiklerinizin görünümünüz ve kendinize güveninizdeki değişikliğe olumlu yanıt vermeleri mümkündür. Ancak estetik cerrahinin, insanların size davranışlarında olağanüstü bir değişiklik yapmasını beklememelisiniz. Estetik cerrahi kararını sadece kendiniz için vermelisiniz.
    
    
Estetik cerrahi için uygun adaylar; kendi ile barışık ancak, düzeltmek istedikleri fiziksel özelliği olanlar ve sadece bazı fiziksel özellikleri nedeniyle komplexe kapılan kişilerdir. Estetik cerrahi bu kişilerin kendileri ile ilgili imajlarını düzeltir veya daha da kuvvetlendirir. Yapılan araştırmalar gerçekçi beklentileri olan, ve ameliyat ve sonuçları hakkında iyice bilgilendirilmiş hastaların %90 oranında memnun kaldıklarını göstermektedir. Operasyon sonucu memnuniyetsiz olan hastaların memnun kalmama nedeni  çoğu zaman kötü cerrahiden ziyade gerçekçi olmayan beklentiler ya da yapılan işlemin hangi problemleri düzeltip hangilerini düzeltmeyeceği konusunda bilgi eksikliğine bağlı yanlış beklentilerdir.
 

Estetik cerrahi ye karar verdiğinizde doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Bu görüşmede kendinize ve doktorunuza karşı samimi olmak ilk kuraldır. Ameliyattan beklentilerinizi en açık şekliyle ifade etmelisiniz ve doktorunuzun söylediklerini iyice anlamalısınız. Görüşmenin sonunda sizin ve doktorunuzun birbirinizi tümüyle anladığınızı hissetmeniz ve mutabık olmanız gerekir. Bu mutabakat olmadığı takdirde sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz.

Doktorunuzla tam olarak mutabık kaldıysanız, ameliyat gününü kararlaştırabilirsiniz. Ameliyat için fiziksel ve ruhsal en rahat durumda olduğunuz dönemi seçmenizde fayda vardır. Ayrıca iyileşme döneminde size hem fiziksel hem de duygusal olarak destek verebilecek birisinin olması şarttır. En güçlü hastaların bile ameliyat sonrası desteğe ihtiyacı vardır. Bu kişinin, sizi kararınızda destekleyen birisinin olması çok daha iyidir. Bir çok hasta ameliyatın ilk günlerinde şişlik ,morluk ve çektiği ağrılarla birlikte sonucu da bilememekten dolayı depresyona girer ve pişmanlık yaşar. Bu dönemde, sizi gerçekten desteklemeyen birinden alacağınız yardım, bu dönemi daha zor geçirmenize neden olacaktır. Ameliyat kararınızı eleştiren kişilerden kaçınmalısınız.

Ameliyat sonrası yaklaşık bir hafta kadar kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz. Bu çok sık görülen geçici bir durumdur.

Ameliyatınız ve sonuçları hakkında, arkadaşlarınızdan ve aile bireylerinden olumsuz eleştiriler alabilirsiniz. Anneniz veya babanız sizi eski halinizle de sevdiklerini söyleyebilirler. Arkadaşlarınız arasında sebebi kıskançlık olabilecek negatif yaklaşımlar olabilir. İyileşme döneminde olumsuz bir çok görüş, eleştiri alabilirsiniz. Böyle durumlarda, sizi ameliyat kararına iten nedenleri tekrar hatırlamanızda  fayda vardır. Önemli olan sizin ne istediğiniz ve elde ettiğinizdir.

Görünümümüzde bazı değişiklikler yapmak istemek çok normaldir. Aslında hemen her gün bir çok insan bunu yapmaktadır. Bunun için makyaj ürünlerini kullanmaktayız, çok ince dudaklarımızı kalın gösterebilmek için makyaj hilelerine başvurmaktayız, yüzümüze fondöten sürmekteyiz, saçsızlığımızı örtmek için peruk takmakta, tüylerden kurtulmak için epilasyon yaptırmakta, saçımızın rengini ve şeklini değiştirmekteyiz. Görüntümüzün kendimizi nasıl hissettiğimize etkisi çok büyüktür. Hepimiz olabildiğince en iyi şekilde görünmek isteriz. İyi göründüğümüzü bilmek kendimize olan güvenimizi artırmaktadır. Fiziksel çekici kişiler sadece daha ilgi çekici olmanın dışında kişisel ve sosyal ilişkilerde de daha tercih edilir olmaktadırlar. Ancak, kalıcı bir değişiklik yapmak söz konusu olduğunda karar verme aşamasında sorunlar ortaya çıkmaktadır. Aşılması gereken engeller sadece ameliyat korkusu ya da sonucun nasıl olacağına dair endişelerimiz değildir. Aile ve arkadaşlarımızın bakış açıları ve dinsel tabularımız da aşılması gereken engellerdir. Saçımızı şekilden şekle sokmamızı onaylayan ailemiz burun ameliyatına karşı çıkabilir. Saç ekimini doğal karşılayan birçok dindar insan burun estetiğini günah sayabilir. Tüm bunlar başlangıçta karşımıza çıkan ve karar vermemizde etkisi olan faktörlerdir.

Tüm bunları aşıp ameliyat kararı veren kişiyi yine başka bir önemli sorumluluk beklemektedir. Kişi kendisini ameliyat edecek kişinin gerçek bir plastik cerrah olup olmadığını ve bu konuda ehil olup olmadığını araştırmak zorundadır.   

Estetik cerrahi isteyen bir kişi, bu konuda kararlı ve yeterince bilgilenmiş olmalıdır; diğer aile bireylerinin, eşinin veya önemli bir başka kişinin isteği ile ya da yeterince bilgilenmeden ameliyat olmak hiçbir zaman uygun değildir. Ameliyat için kararlılık ve motivasyonu tam olan kişilerin daha az ağrı hissettikleri, daha hızlı iyileştikleri ve sonuçtan daha fazla memnun oldukları belirlenmiştir.

Ameliyat öncesi görüşmeler aynı zamanda kişilerin bilgilendirildikleri ve eğitildikleri zaman dilimleridir. Bu nedenle ayaküstü danışmalar ve ameliyat ücretini sormak yerine hastanın doktoru ile görüşmek için mutlaka önceden randevu alması ve mümkünse geniş bir zaman diliminde aklına gelen her şeyi sorması gerekir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın