Silikon Kullanılarak Meme Estetiği

Fransız Plastik Cerrahlar Derneği, PIP’in göğüs implantlarında kullandığı jelin tıbbi kullanım için kesinlikle uygun olmadığını, bu silikonun elektrik sanayisi için üretildiğini açıkladı. Bu haberler dünya genelinde olduğu gibi Türkiye kamuoyunda da özellikle daha önce göğüs implantı taktıran kadınların endişe yaşamasına neden oldu.

“Doktorunuzu, kullanılan tıbbi malzemeleri ve cihazları araştırın”

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği Plastik Cerrahi Op. Dr. Ali Dursun Kan, son yaşanan gelişmelerle ilgili kamuoyunu aydınlatmak için şu görüşleri paylaştı:

“Geçtiğimiz günlerde skandala neden olan PIP’in ürettiği göğüs implantları Avrupa’da en ucuz implantlar olduğu için kadınlar tarafından tercih ediliyordu. Ancak, sağlıkla ilgili tüm konularda hastanın kararını belirleyen ücret olmamalıdır. Düşük ücret kalite standartlarındaki eksikliğe işaret ediyor olabilir. Hastalar doktorlarını seçerken gerekli özeni göstermeli ve operasyonda kullanılacak malzeme ya da cihazlarla ilgili olarak bilgi almalı ve araştırma yapmalıdır.

Bugün göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan dolgu maddeleri, silikondan yapılmış olan bir kese içine jel veya tuzlu su eklenmiş protezlerden oluşur. Doğru ve kaliteli malzemeler kullanılarak, uzman cerrahlarca gerçekleştirilen ve sonrasında rutin kontrolleri yapılan operasyonların sonuçlarından endişe duymaya gerek olmadığını söyleyebiliriz. Medikal alanda kullanılan silikonların; yapılan araştırmalar ışığında direkt olarak kanserle ilişkisi olduğu görülmemiştir. Zaten böyle bir durum söz konusu olsaydı, bu uygulamalar tıp etiğine uygun düşmez, bu kadar yaygın şekilde tatbik ediliyor olmazdı.

Biz de Transmed olarak kliniğimizde kullanılan tıbbi malzeme ve cihazların seçiminde çok titiz ve dikkatli davranıyoruz. Göğüs implantlarında kalitesi ile bilinen bir firmadan ürünlerimizi tedarik ediyoruz.”

Göğüs implantları 1945 yılından beri güvenle kullanılıyor

Göğüs estetiği Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen estetik cerrahi operasyonları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Göğüs implantları, 1945 yılından beri estetik cerrahide kullanıyor ve hem göğüs kanseri nedeniyle göğsü alınan ve silikon taktırmak zorunda kalan kadınlar hem de estetik kaygıyla kendini mutsuz hisseden kadınlar için yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Yapılan araştırmalar, göğüs implantlarının doğurganlığı, hamileliği veya emzirmeyi etkilediği ya da göğüs kanserine neden olabileceği hakkında bilimsel bir veri veya kanıt olmadığını gösteriyor. Ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da işinin ehli uzmanlarca yapılmayan uygulamalar ve ucuz olsun diye kalitesiz malzeme kullanılması gibi yanlış seçimler istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.

Tüm operasyonlarda olduğu gibi bu girişimde de az da olsa bazı riskler ve komplikasyon olasılıkları bulunur. Doktorunuz ile konuşarak riskleri ve operasyon sonuçlarını tam olarak anlamanız gerekir. Transmed’de ilk randevunuz sırasında sağlık durumunuz değerlendirilerek, göğüs ve cildinizin durumuna bakılarak, size uygun olan cerrahi teknikler konusunda bilgi verilir.

Transmed’de hem kadınlar hem de erkekler için başarıyla uygulanan göğüs estetiği operasyonları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve bir konsultasyon randevusu oluşturmak için adresini ziyaret edebilirsiniz. Sağlığınız için sadece profesyonel çalışan klinikleri tercih ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: