SADECE 30 DAKİKALIK BİR OPERASYONLA DAHA ETKİLEYİCİ GÖRÜNMENİZ MÜMKÜN!

SARKIK GÖZ KAPAKLARI GÜZELLİĞİNİZE GÖLGE DÜŞÜRMESİN

SADECE 30 DAKİKALIK BİR OPERASYONLA DAHA ETKİLEYİCİ GÖRÜNMENİZ MÜMKÜN!

Yüz estetiği denilince akla ilk gelen bölge, göz çevresi oluyor. “Sarkık göz kapakları en güzel gözlere bile gölge düşürüyor, kişilerin olduğundan yaşlı görünmesine sebep oluyor” diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, göz kapağı estetiği hakkında bilgiler verdi.

Yaşlanma çoğunlukla göz çevresinde başlar. Çünkü göz çevresi cildi en ince, en hareketli ve kolaylıkla gevşeyebilen yapıdadır. Yaşlandıkça göz kapakları cilt ve cilt altı dokusu gevşemeye başlar, kırışıklık ve torbalanmalar ile yaşlı bir görünüm ortaya çıkar. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, yüzde en çok gevşeyen ve kişiyi yaşlı gösteren göz kapağı sarkıklıkları düzelttiklerini belirterek “Öncelikli hedefimiz kişinin doğal görünümünü koruyarak göz çevresini gençleştirmektir” dedi.

Sarkık göz kapağı yorgunluk sebebi

Dr. Ayşegül Sivri, “Göz kapaklarında bulunan cilt fazlalıkları ve sarkıklıkları en güzel gözlere bile gölge düşürüp yorgun ve yaşlı görüntüye neden oluyor. Estetik görünümün bozukluğunun yanında sarkık ve düşük haldeki göz kapağı gözün önünü kapatarak kişinin görmesini engeller, aynı zamanda sağlıklı görme olmadığı için ağırlığında verdiği etki ile yorgunluk ve baş ağrısına da sebep olur. Göz kapağı sarkıklığı olan hastalarımın en önemli şikayetlerinden biri de bu yorgunluk ve ağırlığın etkisi ile erken uykularının geldiğini ve akşam saatlerinde hiçbir televizyon programını sonuna kadar izleyemedikleri şeklinde oluyor. Göz kapağı estetiği ile lokal anestezi altında yapılan 30 dakikalık, hastanede yatış gerektirmeyen bir operasyon ile bu durumdan kurtulmak mümkün” diye belirtti.

Kişiye dinlenmiş bir görünüm kazandırılıyor

Op Dr Ayşegül Sivri, göz kapağı estetiği ile alt ve üst göz kapağındaki fazla deri ve yağlar, gözaltındaki torbalanmalar, göz kapaklarındaki sarkmalar gibi biçim bozuklukları giderildiğini belirtti ve şu ekledi: “Böylece kişiye genç ve dinlenmiş bir görünüş kazandırılır. Bu ameliyatla göz kapağı ve gözün dış kenarındaki ince kırışıklıklar da kalıcı olarak azaltılır” dedi.

Hemen hemen hiç iz kalmıyor

Op Dr Ayşegül Sivri, “Göz kapağı estetiği, kadınlar kadar erkekler tarafından da oldukça sık talep edilmektedir” dedi ve ekledi:
“Göz kapağı yaşın ilerlemesi ile yaşlanmaya bağlı olarak sarkabildiği gibi, bazen de kalıtsal olarak daha genç yaşlarda gözlenebilir. Bu durum da yine göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir. Göz estetiği ameliyatları lokal anestezi altında yapılır. Ortalama 30 dakika süren bir operasyondur ve göz kapağı estetiği izin çok iyi saklandığı hemen hemen izsiz operasyonlardandır. Ayrıca göz kapakları insan derisinde en az iz kalan ve en iyi iyileşen bölgelerindendir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: