MEME KÜÇÜLTME VE BÜYÜTME FİYATLARI

ygafmin tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 39 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Meme estetiği yaptırmak isteyenlerin öncelikle bazı kriterlere sahip olması gerekir. Bu kriterler arasında öncelikle dikkat edilen ergenlik çağının bitmiş olması ve meme büyümesinin durmuş olmasıdır. Bir diğer kriter ise durumun geçici ya da kalıcı olmasının belirlenmesidir. Yani hamile kişilerde meydana gelen meme büyümesinin geçici bir durum olması gibi durumların belirlenmesidir. Meme büyütme operasyonu yaptıracak kişilerin öncelikle kullanılacak proteze dikkat etmesi gerekir. Sağlığın ciddiye alınması gereken bir konu olması itibari ile seçilecek protezinde kaliteli olması gerekir. Güvenilir bir firmanın üretmiş olduğu FDA onaylı protezlerin kullanılması önemlidir. Protezlerin ömür boyu kullanılacağı göz önüne alınarak fiyat farklılıklarına dikkat etmemek gerekir.

Meme büyütme fiyatlarında meydana gelen farklılıklar da zaten protez farkından meydana gelmektedir. Protez seçimi yapılırken estetik doktorlarından yardım almak gerekir. Bazı estetik merkezleri ve hastaneler meme büyütme operasyonları için kullanılacak olan protezleri kendileri belirleyerek müşterilerini bu karardan muaf ederler. Bunun sebebi ise ileride meydana gelecek herhangi bir protez şikâyetine ödün vermemek içindir. Meme küçültme operasyonlarında protez kullanılmadığı için fiyat farklılıkları ve protezden meydana gelebilecek şikâyetler söz konusu değildir.

Meme küçültme ameliyatlarında da aynı kriterler geçerlidir. Meme küçültme operasyonları estetik amacın dışında ihtiyaç olarak da yapılabilir. Büyük ve sarkmış memelere sahip olan kadınlar ağırlıktan dolayı bel ve boyun ağrıları çekerler. Bunun yanında Sutyen askılarının da baskı yapması ve acı yaratması gibi şikâyetlerde de meme küçültme operasyonları yapılabilir. Meme küçültme operasyonlarında bir miktar yağ, deri ve meme parçaları çıkarılır. Meme küçültme fiyatları meme büyütme fiyatları kadar yüksek değildir. Nedeni ise yüksek maliyet ve fiyata sahip olan protezlerin kullanılmamasıdır. Meme küçültme fiyatları estetik merkezlerinin ve hastanelerin hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın