Lazerlipoliz Smartlipo

Smartlipo (lazerlipoliz) nedir?

Smartlipo Nd: yag lazer sistemidir. Fazla yağ dokusunu yok etmek üzere tasarlanmış yenilikçi bir sistemdir. Klasik liposuction yöntemlerindeki gibi cilde ve yağ dokusuna mekanik travma oluşturmadan yağ hücresi dış memranı parçalanır ve yağ içeriği açığa çıkar. Bu yağlar lenfatik sistemle emilerek kalıcı olarak yok edilir. Bu teknikle deri içindeki fibroblastlar da uyarıldığından işlemi takip eden günlerde deride gerılme ve sıkılaşma olusur, deri sarkması görülmez.. Birkaç kilo fazla yağ birikintisi yüzünden giysileriniz istediğiniz gibi durmuyorsa, kollarınızı fazla kalın bulup kısa kollu giyemiyorsanız, yüzünüzü tombul buluyor yada gıdınızın kaybolmasını istiyor fakat geleneksel liposuction veya genel anestezi altında bir operasyon geçirmek istemiyorsanız, onlarca farklı tedavi gördüğünüz halde selülitlerinizde ve çatlaklarınızda bir fark oluşmamış ise en önemlisi geçirmiş olduğunuz liposuctiona bağlı sorunlarınız oluşmuş ise

Smartlipo (lazerlipoliz) sizin istediğiniz çözümleri kalıcı olarak ve tek bir seansta sağlayabilir.

Neden Smartlipo?

*Bitmeyen uzun seansları yoktur. Bir seans yeterlidir

*Minimal invaziftir,

*Lokal anestezi altında uygulanabilir

*Kesi, iz ya da sekil bozukluğu oluşturma yoktur

*Geçirilmiş liposuctiona bağlı şekil bozuklukları düzeltilebilir

*Kanama ve morarma nadiren oluşur

*Herhangi benzer işleme göre uygulama sonrası çok rahattır

*İyileşme zamanı neredeyse yoktur hemen işe ve sosyal hayata dönülebilir

*Uzun sureli kompresyon bandajlarına ve korseye ihtiyaç duyulmaz

Hangi bölgelere Smartlipo?

Yüz, sırt, sutyen askısı dışındaki kabarık bölgeler, cinsel bölge üstündeki kabarık yağlı bölge, erkeklerde(jinekomasti) ve kadınlarda meme büyümesi, basenler, kalça, diz etrafı ve içleri, üst kollar, yanaklar, boyun, özellikle bacak içindeki gevşek ve sarkık bölgeler.

Smartlipo uygulaması nasıl bir histir?

Smartlipo lokal anestezi altında uygulanır tüm işlem boyunca ağrı duyulmaz. Sadece hafif bir dokunma hissedilir. Lazer kanülünün yarattığı bu hisler hızlıca sonlanır. Her hangi bir şekilde uyumaya gerek duymazsınız. Uygulama sonrası 6-12 saat lazerle içeri verilen lokal anestezik sıvılar hafifçe sızarlar.Bir çok hastamızda ağrı için bir ağrı kesici hap yada benzer desteğe gerek olmaz. Bazense basit bir oral(ağızdan) ağrı kesici kullanılabilir.

Uygulama suresi ne kadardır?

Yüz ve boyun uygulaması yaklaşık 45 dakika sürer. Daha büyük alanlar örneğin göbek, basende bir saat sürebilir

Smartlipo güvenli midir?

Evet çünkü lazer sadece yağ hücreleri üstünde etkilidir. Komşu yapılar bundan etkilenmez düzenli bir eritme için doktorunuzun tecrübesine bilgisayar sistemi yardımcı olur. Ve en önemlisi Smartlipo lazer cihazı ve uygulaması FDA (Amerikan sağlık örgütü) tarafından onaylıdır. (2006 kasım ayında) 

Smartlipo uygulamasının yapılamayacağı hasta gurubu var mı?

Tüm tıbbi uygulamalar için geçerli olmak üzere ciddi kalp problemleri yüksek tansiyon ve diabet kanama bozuklukları olan hastalar kendilerini bu konularda takıp eden doktorları ile görüşmeli gerekli önlemler alınmalı.

Uygulama sonrası iyileşme zamanı ne kadardır?

Tüm iyileşme zamanı bir haftaya kadar indirilmiştir. Fakat bu sure çoğu zaman sosyal aktiviteleri ve çalışma hayatını etkilemez. bir çok hastamız doğrudan yürüyerek eve yada işe gidebiliyor.

Etkileri ne zaman ortaya çıkıyor ve kalıcı mı?

Uygulama biter bitmez beklenen sonucun en az yarısı görülüyor. Zaman içinde lenfatik emilimle beraber (yaklaşık 2-3 ay) tüm incelme ve kontur düzelmesi gerçekleşiyor.

Sabit sayıda yağ hücresi ile doğuyoruz ve ergenliğin bitimiyle beraber insan vücudu yeniden yağ hücresi yapamıyor bu yüzden lazer ile kalıcı sonuçlar elde edilebiliyor.

Liposuctiona göre avantajları nelerdir?

Geleneksel liposuctionda genellikle genel anesteziye ihtiyaç duyulur. Yağ hücreleri mekanik travma ile parçalanır ve bir miktar kanama ve morarma olması kaçınılmazdır. Smartlipoya göre çok kalın kanuller kullanıldığı için bir miktar iz kalması mümkündür. Arkada istenmeden bırakılan yağ birikintilerine bağlı küçük tepecikler ve bunların yanına çukurlar kalabilir (Smartlipo düzenli olarak aynı derinlikteki tüm yağları eritir ve düzensizlik oluşamaz.) Geçirilmiş eski liposuctionlar da oluşmuş deformiteler yine Smartlipo ile düzeltilebilir.

Yağlarım eriyip bu bölge boşaldığında sarkar mı?

Smartliponun deri üzerinde fibroblast üretimini arttırıcı etkisi ile ciltde de sıkılaşma oluşur ve sarkma olmaz. Aksine uygulama yapılan bölge eskisinden de gergin ve sıkı olur.

Hangi bölgeler daha çok fayda görüyor?

Smartlipo ile tüm vücut bölgelerine uygulama yapılabilir fakat özellikle yüz gıdı ve boyun bölgesinde basen bel ve göbek bölgesinde çok daha fazla etkilere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: