Lazerle gençleşilir mi

Tedavideki amaç, cilt altındaki kolajen yapımını artırmak

Lazerle cilt gençleştirmede iki farklı yöntem var. En üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle deride delikler açılarak kolajen dokunun gerginleştirilmesi sağlanıyor. Yöntemlerden diğerindeyse cilt üzerinde herhangi bir hasar oluşturmadan ısı artırımıyla görünümde düzelme amaçlanıyor.

Uygulama işlemiİlk yöntemde girişim süresi yaklaşık bir saati buluyor. Ağrı giderici kremler, damar içi sakinleştirici ya da genel anestezi altında uygulanabiliyor. Klinikte kalmayı gerektirmeyen tedavi sonrası hastalar 5-10 gün içinde normal hayatlarına dönebiliyor. Yüzdeki pembeliğin geçmesiyse 1-3 ay arasında değişiyor. Duruma göre, 1.5-2 ay sonra ikinci bir seans düzenlenebilir.

3T tedavisiGünümüzde soyucu uygulamaların yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulamayla olumlu değişimler yaratan teknikler var. Hasarsız gençleştirme veya 3T (Tone, tighten, texture) uygulamaları olarak isimlendirilen ikinci yöntemin esası, deri yüzeyini soymadan alt deride ısınma etkisiyle yaratılan küçük hasarlarla derinin tamir mekanizmaları harekete geçirmek. Bu sayede kolajenin yenilendiği, kırışıklıkların azaldığı, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilebiliyor. 3T uygulaması yaş ve derinin sorunlarına göre 2-3 haftalık aralarla 5-6 seans olarak uygulanıyor. Daha sonra 6-12 aylık aralarla tek seans halinde koruma seansları öneriliyor.

TEK SEANSTA ÇÖZÜM

Estetik medikal hekim ve beslenme danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan, tek seansta 2-4 cm. incelme sağlayan LipoCryo yöntemini anlattı. “Bir hekim olarak, hastalarımı düzenli takip edip sağlıklı yaşam tarzıyla kilo vermelerini sağlıyorum. Sonuçta ideal kilosuna olanlarda veya ideal kilosundan 10 kilo fazlası olanlarda yapılabilir.

Bunun yanında ağrısız acısız, az seansla bölgesel yağlardan kurtulmak istiyorlar. Hastalar, ‘Karnım, yanlarım çok çıkıyor, daha çok zayıflarsam yüzüm çok çöküyor. Nasıl kurtulurum bu durumdan?’ diye soruyor. Bu nedenle bölgesel fazlalıklar için çeşitli yöntemler uyguluyorum. Bunlardan biri de LipoCryo.

Bir seans uygulanıyor, etkisi iki hafta sonra başlıyor. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaştırılıyor. Bölgesel fazlalık olan tüm bölgelerde uygulanabilir; karın, kalça, bel, bacak, çene altı, kol, sırt gibi. İkinci haftadan itibaren hastalar uygulanan bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlıyor. 2-3 ay sonra tam sonuç alınıyor. Bölgesel olarak yüzde 20-30 oranında yağ hücresi donarak ölüyor ve karaciğer yardımıyla vücuttan atılıyor. Böylece 2-4 cm. incelme sağlanıyor. Tamamen ağrısız olan uygulama için bir bölgede 30-35 dakika harcanıyor. Hiçbir yan etki yok.”

Tedavi adayları

– 18 yaş üzeri kadın ve erkekler.

– Bölgesel yağlardan kurtulmak için haftalarca vakit ayırmak yerine, sadece bir seansla kurtulmak isteyenler.

kaynak : Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: