Lazer Liposyction(Lazer yağ) Eritme Nedir?

ygafmin tarafından 4 Mart 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 34 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Lazer ışınları yardımıyla yağ alma olarak adlandırılan bu operasyon, genelde tüm çabalara rağmen yağların eritilemediği durumlarda uygulanmaktadır.

İnsan vücudunda yağ moleküllerinin sayısı, doğduğundan ölene kadar aynı sayıdadır. Bu operasyonla yağ moleküllerinin sayısının azaltıldığı halk arasında oldukça yaygın ve yanlış olan bir düşüncedir. Operasyonlarla sadece yağ dokusu parçalanmakta ve parçalanan fazlalıklar alınmaktadır.

LAZER LİPOSUCTİON(LAZER YAĞ) ERİTME NEDİR?

Lazer teknolojileri, artık hayatımızın birçok noktasında kullanılmaktadır. Lazer teknolojileri ile filmlerde görülen sahnelerin dahi gerçekten olabileceğini bilmekteyiz. Lazer teknolojileri, hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bizlere hizmet vermektedir. Son yıllarda çok hızlı gelişmeler gösteren bu teknolojiler sayesinde yağ moleküllerinin parçalanması, vücudun daha sık bir görünüme sahip olması sağlanabilmektedir. İşlemler uygulanırken lazer enerjisinin bir kısmı cildin altında ısıya çevrilerek gevşek olan derinin sıkılaşmasına ve toparlanmasına yardımcı olur. Lazer liposuctiondagörülen bu toparlanma ve sıkılaşma eğilimleri liposuction işleminde görülmemektedir. Liposuction işleminde sadece yağ molekülleri parçalanır ve alınması uygun olan miktarı vücuttan atılır.

Lazer liposuction nasıl uygulanır?

Lazer liposuction uygulamasına hasta karar verdikten sonra uzman tarafından gerekli kontrolün yapılması, işlemin uygulanacağı alan ve işlem sonunda bir miktar yağ o bölgeden alınacak mı, alınacaksa miktarı nedir gibi tüm sorular cevaplandırılır. Hasta hakkında ilk yapılacak araştırma geçmişte geçirdiği ameliyatlar ve kronik rahatsızlıklarıdır. Sonrasında teker teker diğer aşamalar tamamlanır ve işlem uygulamasına geçilir. Lazer liposuction işleminin en büyük avantajı, sınırlı uyuşturma ile yapılıyor olmasıdır. Operasyon bölgesinde müdahale için açılacak olan 1 veya 2 mm. Kadar keşiden sonra fiber optik kanüller yardımıyla bölgeye girilir. Sonrasında çok yüksek enerji veren lazer ışınları ile yağ zarının yok edilmesi ve yağların parçalanarak erimeye daha müsait olmaları sağlanır. İşlem bittikten sonra gerekli görüldüğü takdirde bir miktar yağ alınarak vücuttan atılır ve hastalar, genelde dikiş dahi atılmadan sadece korse kullanma tavsiyesi ile evlerine gönderilirler.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın