Lazer Liposuction

ygafmin tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 28 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Günlük hayatta büyük kolaylıklar sağlayan ürünler ile birlikte insanların hareketleri de kısıtlanmıştır. Hareketlerin azalması ile birlikte de insanlar kilo almaya başlamıştır. Hazır ve yağlı yiyecekler ile birlikte iyice kilo alan insanlar kilo verme konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Vücudun yağlanması ve genetik özelliklerden dolayı verilemeyen kilolar insanları psikolojik olarak da etkilemektedir. Fazla kilolarından şikâyet edenler ve yağlanmadan sıkıntısı olanlar için estetik cerrahide gelişmeler yaşanmıştır. Estetik cerrahi liposuction ile kilo verme imkânı sunmuştur.

Ancak liposuction uygulanan vücutlarda ameliyat izleri ve operasyon sırasında acılar meydana gelmiştir. Geliştirilen son teknoloji ürünleri ile liposuction uygulamaları da geliştirilmiştir. Geliştirilen teknolojik gelişmeler ile birlikte lazer liposuction uygulaması geliştirilmiştir. Lazer liposuction uygulamasının bir diğer adı da lazer lipolizdir. Lazer liposuction diğer estetik operasyonlardan farklı olarak yara izi kalmamaktadır. Lazer liposuction uygulamasında temel amaç yağ hücrelerinin zarlarının delinmesi ile yağ hücrelerinin vücut tarafından eritilmesidir. Lazer liposuction uygulamasını fazla kiloya sahip olan herkes yaptıramaz. Bu uygulama için kilo vermek için belli çabaların sarf edilmesi gerekir. Lazer liposuction ortalama olarak 15 dakika ile 50 dakika arasında sürmektedir.

Özel bir cihazın kullanıldığı bu operasyonda cihazın ucunda bulunan iğneler vücuda girer. Dikiş gerektirmeyen küçük kesiklerin içine gönderilen iğne uçları lazerleri ile yağ hücrelerini parçalar. Parçalanmanın sonucunda ortaya çıkan yağ hücreleri vücut tarafından emilir ve estetik görünüm elde edilmiş olur. Lazer liposuction cihazından çıkan ışınlar damarlara ve sinirlere zarar vermez. Lazer liposuction narkoz gerektirmeyen bir uygulamadır. Ancak lazerin cilde zarar vermemesi ve acı hissini azaltmak için bölgesel uyuşturma yapılır. Lazer liposuction operasyonu sonrasında hastalar aynı gün içinde uyuşturmanın etkisi geçince ayağa kalkabilir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın

Türkçe mIRC

kesintisiz ve kaliteli sohbet için programı indirin.