Lazer Lipoliz(Smart Lipo)

Laserlipoliz (smartlipo), bölgesel yağların eritilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Burada hatırlatılması gereken en önemli nokta bu yöntemin zayıflatma yöntemi değil, bölgesel olarak vücutta hızla büyüyüşünü sürdüren yağ moleküllerinin eritilmesiyle vücuda yeni bir şekil verme işlemidir. Laserlipoliz, özellikle alan bakımından daha küçük olan bölgelerde çok daha etkilidir. Bu bölgelere birkaç örnek; boyun altı, basenler, baldır, kalça ve ayak bileği gibi noktalardır. Bu tedavide yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Kontrol edilmesi gereken ve işlemin uygulanmasına verilecek kararda en önemli unsur da kişinin kronik rahatsızlıkları ve daha önceki görülmüş olan cerrahi müdahalelerdir.

Laserlipoliz işlemi uygulanırken sadece işlemin uygulanacağı bölgenin sınırlı uyuşturma (lokal anestezi) ile uyuşturulması yeterli olacaktır.  İşlemin ameliyathane koşullarında gerçekleşmesi gibi bir zorunluluğu yoktur. Steril ve özenle hazırlanmış muayenehane şartlarında da lazer lipoliz işlemi uygulanabilmektedir.  İşlem uygulanırken müdahale edilecek alanda yağların yakılması ve alınmasına en uygun noktadan 1,2 mm çapında bir kesi açılır. Bu kesilerdenfiberoptikkanüller yardımıyla içeri girilerek gerekli işlemler yapılır. Uygulanan bu işlem sonucunda çoğu durumda hastalara dikiş atmaya bile gerek duyulmamaktadır. Burada müdahale yapılırken lazer ışınları çok güçlü bir şekilde etki ederek yağ moleküllerinin yakılma yoluyla parçalanmasına sebep olmaktadır. Yağ moleküllerinin dış zarını parçalayarak yağların yapısını bozar ve az miktarda yağ molekülü fazlalığı olan kişilerde işlem burada biterken, alınması gereken yağ miktarı çok olan hastalarda yağlar alınarak açılan kesi kapatılır.

Müdahalelerin tamamı sınırlı uyuşturma uygulanarak yapıldığından müdahale kısa sürmesi açısından diğer yöntemlere nazaran oldukça fazla tercih edilmektedir.  Tekrar ve önemle belirtmek isteriz ki lazer lipolizuygulaması bir kilo verdirme operasyonu değildir. Yağların parçalanması ve alınmasından sonra düzenli egzersiz ve diyetlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: