LAZER LİPOLİZ (SMART LİPO)

ygafmin tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 7 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Laser lipoliz (smart lipo), bölgesel yağların eritilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Burada hatırlatılması gereken en önemli nokta bu yöntemin zayıflatma yöntemi değil, bölgesel olarak vücutta hızla büyüyüşünü sürdüren yağ moleküllerinin eritilmesiyle vücuda yeni bir şekil verme işlemidir. Laser lipoliz, özellikle alan bakımından daha küçük olan bölgelerde çok daha etkilidir. Bu bölgelere birkaç örnek; boyun altı, basenler, baldır, kalça ve ayak bileği gibi noktalardır. Bu tedavide yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Kontrol edilmesi gereken ve işlemin uygulanmasına verilecek kararda en önemli unsur da kişinin kronik rahatsızlıkları ve daha önceki görülmüş olan cerrahi müdahalelerdir.

Laser lipoliz işlemi uygulanırken sadece işlemin uygulanacağı bölgenin sınırlı uyuşturma (lokal anestezi) ile uyuşturulması yeterli olacaktır. İşlemin ameliyathane koşullarında gerçekleşmesi gibi bir zorunluluğu yoktur. Steril ve özenle hazırlanmış muayenehane şartlarında da lazer lipoliz işlemi uygulanabilmektedir. İşlem uygulanırken müdahale edilecek alanda yağların yakılması ve alınmasına en uygun noktadan 1,2 mm çapında bir kesi açılır. Bu kesilerden fiberoptik kanüller yardımıyla içeri girilerek gerekli işlemler yapılır. Uygulanan bu işlem sonucunda çoğu durumda hastalara dikiş atmaya bile gerek duyulmamaktadır. Burada müdahale yapılırken lazer ışınları çok güçlü bir şekilde etki ederek yağ moleküllerinin yakılma yoluyla parçalanmasına sebep olmaktadır.

Yağ moleküllerinin dış zarını parçalayarak yağların yapısını bozar ve az miktarda yağ molekülü fazlalığı olan kişilerde işlem burada biterken, alınması gereken yağ miktarı çok olan hastalarda yağlar alınarak açılan kesi kapatılır. Müdahalelerin tamamı sınırlı uyuşturma uygulanarak yapıldığından müdahale kısa sürmesi açısından diğer yöntemlere nazaran oldukça fazla tercih edilmektedir. Tekrar ve önemle belirtmek isteriz ki lazer lipoliz uygulaması bir kilo verdirme operasyonu değildir. Yağların parçalanması ve alınmasından sonra düzenli egzersiz ve diyetlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın

Türkçe mIRC

kesintisiz ve kaliteli sohbet için programı indirin.