Lazer lipoliz ile Yapılabilecek İşlemler

ygafmin tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 20 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Lazer lipoliz uygulaması, tüm dünyada uygulanmakta olan ve ülkemizde de son yıllarda hızla yaygınlaşan, muayenehanelerde gerçekleşen bir uygulamadır.  Bu uygulama lazer teknolojisi ile liposuction müdahalelerini bir araya getirerek ortaya mucizevi etkiler çıkarmaktadır.

Bu yöntemde uygulanan 1064 NM lazer ve 1320 NM lazer bir arada kullanılarak aynı anda yağ moleküllerinin eritilmesi işlemini gerçekleştirirken diğer yandan da kanı pıhtılaştırarak kanamayı önlemektedir. Kanama riskinin bu ışınlardan dolayı çok az olmasından dolayı bu yöntem temiz bir muayenehanede bir uzman tarafından gerçekleştirilebilmektedir.  Vücut altına yayılan ışınların oluşturduğu ısı sayesinde kolojen üretimini artırarak daha sık bir vücuda sahip olmanıza da yardım eder.

                Burada yağ dokusunu parçalama işlevini lazer 1320 NM sağlarken, 1064 NM de su ile olan hassasiyetini kullanarak %70 i su olan dermiş dokuya ve damarların içindeki kana etki ederek kanama ihtimalini neredeyse sıfıra indirir. Bu sayede kanama olmadan yağ doku parçalanır ve sıkı bir vücuda sahip olursunuz.

Lazer lipoliz yöntemi nasıl uygulanır?

                Yöntemin en büyük avantajlarından birisi genel anesteziye ihtiyaç duyulmamasıdır. Lokal anestezi uygulanarak gerçekleşen bu işlemde, hastalar neredeyse hiç acı duygusu hissetmezler. Bunun yanında liposuction operasyonlarında görülen morarma ve şişliklerin de önüne geçilmiş olur. İşlemin bitiminden hemen sonra evinize dinlenmeye gidebilirsiniz. İşlemde genellikle dikiş dahi kullanılmadığından pansuman gibi zahmetli işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sadece işlem sonrasında verilecek olan işlemin uygulandığı bölgeye uyumlu olan korsenin en az iki hafta sürekli kullanılması gerekmektedir.

                Lazer lipoliz işlemi kesinlikle bir zayıflatma ameliyatı değildir. Sadece fazla yağların liposuction yardımıyla alınmasına ve vücutta kalacak olan yağ moleküllerin parçalanması ile zayıf görünüme sahip olunmasını sağlar.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın

Türkçe mIRC

kesintisiz ve kaliteli sohbet için programı indirin.