Lazer Lipoliz İle Yapılabilecek İşlemler

  Lazer lipoliz  uygulaması, tüm dünyada uygulanmakta olan ve ülkemizde de son yıllarda hızla yaygınlaşan, muayenehanelerde gerçekleşen bir uygulamadır.  Bu uygulama lazer teknolojisi ile liposuction müdahalelerini bir araya getirerek ortaya mucizevi etkiler çıkarmaktadır.Bu yöntemde uygulanan 1064 NM lazer ve 1320 NM lazer bir arada kullanılarak aynı anda yağ moleküllerinin eritilmesi işlemini gerçekleştirirken diğer yandan da kanı pıhtılaştırarak kanamayı önlemektedir. Kanama riskinin bu ışınlardan dolayı çok az olmasından dolayı bu yöntem temiz bir muayenehanede bir uzman tarafından gerçekleştirilebilmektedir.  Vücut altına yayılan ışınların oluşturduğu ısı sayesinde kolojen üretimini artırarak daha sık bir vücuda sahip olmanıza da yardım eder.

 Burada yağ dokusunu parçalama işlevini lazer 1320 NM sağlarken, 1064 NM de su ile olan hassasiyetini kullanarak %70 i su olan dermiş dokuya ve damarların içindeki  kana etki ederek kanama ihtimalini neredeyse sıfıra indirir. Bu sayede kanama olmadan yağ doku parçalanır ve sıkı bir vücuda sahip olursunuz.

Lazer lipoliz yöntemi nasıl uygulanır

 Yöntemin en büyük avantajlarından birisi genel anesteziye ihtiyaç duyulmamasıdır. Lokal anestezi uygulanarak gerçekleşen bu işlemde, hastalar neredeyse hiç acı duygusu hissetmezler. Bunun yanında liposuctionoperasyonlarında görülen morarma ve şişliklerin de önüne geçilmiş olur. İşlemin bitiminden hemen sonra evinize dinlenmeye gidebilirsiniz. İşlemde genellikle dikiş dahi kullanılmadığından pansuman gibi zahmetli işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Sadece işlem sonrasında verilecek olan işlemin uygulandığı bölgeye uyumlu olan korsenin en az iki hafta sürekli kullanılması gerekmektedir.

  Lazer lipolizişlemi kesinlikle bir zayıflatma ameliyatı değildir. Sadece fazla yağların liposuction yardımıyla alınmasına ve vücutta kalacak olan yağ moleküllerin parçalanması ile zayıf görünüme sahip olunmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: