Karın Germe Ameliyatı

ygafmin tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 52 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Günümüzde obezite hastalığının hızla yaygınlaşması ve insanların düzensiz bir şekilde hızla kilo almalarından dolayı, fiziksel olarak birçok sıkıntı ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellikle karında sarkmalar soncunda bombeli bir karın bölgesine sahip olan insanlar, bu fazlalıklardan oldukça sıkıntı duymakta ve bunların tedavisi için çeşitli yollara başvurmaktadırlar. Göbek bölgesinde oluşan bu sarkmalar, gevşeklikler, çatlak, izler ve yağ birikintileri oldukça çirkin bir görünüme neden olmaktadır. Sarkmalar ve görülecek diğer olumsuzluklar, sadece kilo almadan değil, yaşlılık, hızlı kilo alma ve kilo kaybı ve birkaç doğum gibi sebeplerden de kaynaklanmaktadır.

Karın bölgesinde bombeleşme neden meydana gelir? Karının bombeleşmesi, karın bölgesinde bulunan kasların esnekliğinin yitirmesi ve birbirinden ayrılmaya yüz tutmasıyla gerçekleşir. Ayrıca alınan hızlı kilolar yüzünden kasların yine aynı şekilde birbirinden ayrılarak bombeleşme oluşturdukları bilinmektedir. Hamilelik ve aşırı kilo alınan olaylar sonrasında karın bölgesinin biçimsiz görünmesinin en büyük sebebi de budur. Karın bölgesinde oluşan çatlakların sebebi nedir? Hızlı kilo alım ve kaybetme olaylarının sonunda muhakkak karın bölgesinde çatlaklar görülmektedir. Bunun diğer bir sebebi de karın bölgesinde hızla görülen değişikliklerden sonra karın derisinin kalitesini kaybetmesi ve incelmesidir.

Karın germe ameliyatında yağlanmış, gevşemiş ve sarkmış olan yağ hücreleri alınarak karnın gerilmesi, daha düz ve şekilli bir görünüme sahip olması amaçlanmaktadır. Bu tedavilerin yanında karın germe ameliyatlarında yağlara müdahale yapıldıktan sonra, karın bölgesindeki kasların önündeki yağ tabakaları da temizlenerek kasların sertleşmesi, formuna ulaşması sağlanmaktadır. Karın germe ameliyatlarından sonra eğer ilgili diyet ve egzersizlere uyulmazsa karın bölgesinde yine aynı sıkıntılar yaşanacaktır. Karın germe ameliyatlarının riski var mıdır? Karın germe ameliyatlarında ameliyat öncesi alınacak tedbirlerle oluşabilecek tüm riskler egale edilecektir. Ameliyat sonrasında karın bölgesinin temizliği ve dikkatli bakımının yapılmasıyla da oluşabilecek en büyük komplikasyon olan enfeksiyonların önüne geçilebilmektedir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın