KARIN ESTETİĞİ

ygafmin tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 13 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Sosyal bir ortamda yaşamamızın getirmiş olduğu bazı durumlar vardır. Sosyal açıdan popüler olmak için her gün çabalar harcarız. Bu çabalar dış görünüşe etki eder. Estetik olarak güzel görünmek için harcanan bu çabalar bazen yetersiz kalır. Vücudun koruması olan derinin bazı sorunları nedeni ile estetik görünüm yok olur. Bunu geri kazanabilmek için bazı uygulamalar gerekir. Doğum yapmış kadınlar ve göbekli erkeklerde genellikle göbek ve karın sorunları görünür. Doğum yapan kadınların karın bölgesinde şişme ve bombeleşme meydana gelir.

Doğum sonrasında göbek eski halini alır ve esnemeden dolayı oluşan fazla kısım sarkık şeklini alır. Karın bölgesinde meydana gelen aşırı yağ birikimi sarkmalar çatlak gibi olguların da tedavi edilmesi gerekir. Bu durumlar sık kilo alıp verenlerde, hamile kadınlarda, yaşlılık ve genetik olarak yatkın olanlarda görülen bu durumun çaresi olarak karın germe operasyonları yapılmaktadır. Karın estetiği ameliyatları kısa süren operasyonlar arasındadır. Operasyon süresi hastanın durumuna göre değişir ve ortalama olarak bir buçuk ile dört saat arasında bir zaman alır.

Operasyon sonrasında dikişler 10 ile 15 gün sonrasında alınır. Hastaların gündelik işlerine geri dönmeleri 2 hafta ile 4 hafta arasında değişmektedir. Her ameliyattan sonra olduğu gibi karın estetiği ameliyatlarından sonra da dikiş izleri kalır. Ancak bu ameliyatlarda yaralar çok daha küçük olur ve dikiş izleri iç çamaşırlarının altında kalacak şekilde yaralar açılır. Karın bölgesinde oluşan çatlaklar ve deformasyonun belirginliği küçük miktarda ise mini karın estetiği ameliyatları yapılır. Bu ameliyatlar da karın bölgesinden kesikler açılmaz. Karın germe için kasık bölgesinden kesikler açılır. Mini karın germe ameliyatının yapılabilmesi için göbeğin üst bölgesinin sağlam olması gerekir. Yani deformasyonun göbeğin alt bölgesinde meydana gelmiş olması gerekir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın

Türkçe mIRC

kesintisiz ve kaliteli sohbet için programı indirin.