Hollywood Yıldızlarının Tercihi İzsiz Meme Büyütme Operasyonu Türkiye’de

Koltuk altı veya ya göbek deliğinden girilerek yapılan ve geleneksel meme büyütme yöntemlerinin aksine hiç iz bırakmayan yöntem artık Türkiye’de de Hollywood yıldızlarının doktoru Op. Dr. Hasan Fındık tarafından başarıyla uygulanıyor.

Daha dolgun görünümlü göğüslere sahip olmak ya da doğum veya kilo kaybı ardından göğüs boyutunda oluşan küçülmeler, sarkmalar kabus olmaktan çıkıyor. Göğüs operasyonlarının Kadınları hem fiziksel hem de ruhsal açıdan en çok mutlu eden operasyonların başında geldiğine dikkat çeken Estetik-Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık göbek deliği ve koltuk altından uygulanan yöntemin artık Türkiye’de de tercih edilmeye başlandığını belirtti.

İZ BIRAKMAYAN YÖNTEM NASIL UYGULANIYOR?

Vücut ölçülerine oranla normalden küçük olan göğüslerde meme protezlerinin ya da yağ enjeksiyonlarının yaygın olarak kullanıldığını hatırlatan Op. Dr. Hasan Fındık, göbek deliğinden ya da koltuk altından yapılan operasyonun önemli bir alternatif oluşturduğunu söyledi.

Op. Dr. Hasan Fındık iz bırakmadan doğal görünümlü göğüslere kavuşmak için uyguladıkları operasyona ilişkin şu bilgileri verdi: “ Göbek deliğinden gerçekleştirilen operasyonlarda, göbek iç kısmında, dışarıdan asla görülemeyecek küçük bir dikiş izi dışında hiçbir iz kalmamaktadır. Önce, göbek deliğinden endoskopik cihazlarla meme dokusunun altına ulaşılarak, orada bir boşluk oluşturuluyor. Bu boşluk bir doku genişletici yardımıyla genişletiliyor ve sonra doku genişletici çıkarılarak, kalıcı meme protezi yerleştiriliyor. Yine koltuk altından girilerek gerçekleştirilen yöntemde de koltuk altındaki izler doğal çizgiler olduğundan bir süre sonra fark edilmiyor.”

HEKİM TECRÜBESİNE DİKKAT!

İz bırakmadan doğal görünüme kavuşturan operasyonlarda en önemli etkenin hekim tecrübesi olduğunu belirten Op. Dr. Hasan Fındık, “İzsiz meme büyütme operasyonları hekimler açısından biraz zordur, tecrübe gerektirir ve ameliyat süresi biraz daha uzundur. Ancak kişi açısından her hangi bir zorluğu yoktur ve hiç iz kalmadığı için daha avantajlı bir yöntemdir. Özelikle genç ve orta yaş insanlar için çok daha uygun yöntemlerdir. Hani dikensiz gül olmaz derler ya; aslında diken değil kesinlikle ama bu yöntemler hekimler açısından biraz zordur, tecrübe gerektirir ve ameliyat süresi biraz daha uzundur. Ancak kişi açısından her hangi bir zorluğu yoktur ve hiç iz kalmadığı için daha avantajlı bir yöntemdir. Özelikle genç ve orta yaş insanlar için çok daha uygun yöntemlerdir. Tüm estetik operasyonlarda unutulmaması gereken en önemli şey, kişinin vücut yapısının ve hasta tercihlerinin dengelenmesi ve sonunda sağlık açısından en uygun yöntemin belirlenmesidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + 16 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: