Güzel değilim diye üzülmeyin

Türkiye’de en çok burun estetiği yapılıyor. Yüz operasyonları insanı gençleştiriyor, elmacık kemikleri ise daha canlı bir ifade sağlıyor.

 

Estetik operasyonlar neredeyse herkes için ihtiyaç haline geldi. Doç. Dr. Nazım Çerkeş, Türkiye’de estetiğin bilinmeyenlerini anlatıyor.

Estetik ameliyatlarda en çok hangi alanlarda talep var?
Türkiye’de en çok burun estetiği isteniyor ve yapılıyor. Yaz yazlaşırken yağ aldırma revaçta olurken kışa doğru burun ve yüz gerdirme artıyor.

Herkese estetik ameliyat yapılır mı?
Kemik oluşumunu tamamlamış, çocuk olmayan ve ameliyatlarımızı engelleyecek bir hastalığı bulunmayan her yaşa her cinsiyete estetik ameliyat uygulayabiliriz.

Yüz gençleştirme nasıl yapılır?
Hastaya 2-3 santimlik çok ufak kesiler yapıyoruz. Bu kesilerden sokulan 3-4 mm çapındaki optik kameralarla müdahale yapılacak bir televizyon ekranında görülmesi sağlanıyor ve cerrahi işlem gerçekleştiriliyor.

20 yaş gençleşmek mümkün müdür?
Böyle bir yaş aralığı kimse veremez. Ancak yüzdeki çizgiler sarkmalar düzeltildiği için daha genç yaşta görünmesi mümkündür.

Elmacık kemiği estetiği niye yapılır?
Genç bir yüz görünümünde elmacık kemiği üzerindeki bu yağ yastıkçığı bir yanak çıkıntısı oluşturmaktadır. Bu yağ yastıkçığının sarkması kişide yaşlı ve üzgün bir ifade oluşturmaktadır. Operasyonla elmacık kemiği çıkıntısı yeniden oluşturulur. Yüze genç ve canlı bir ifade kazandırılmış olunur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: