GÖĞÜS ESTETİĞİ YAPTIRMAK İSTEYENLER DİKKAT

Kadınların en fazla talep ettikleri estetik operasyonların başında göğüs estetiği geliyor. bugün estetik cerrahide farklı teknikler kullanılarak yapılan göğüs büyütme operasyonlarında, protez kullanılmadan yapılan yağ transferi tekniğini en fazla göğsünde sarkıklık olmayanlar tercih ediyor.
Estetik International sağlık Grubu doktorlarından Op. Dr. Yücel Sarıaltın göğüslere yağ transferi yaparak büyütmenin ayrıntılarını anlattı. “Memeye yağ transferi, kliniklerimiz bünyesinde Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile yapılmaktadır” diyen Op. Dr. Yücel Sarıaltın, “Bu teknik kapalı, hava almayan bir sistemle yapıldığı için, diğer yağ enjeksiyonlarından farklı bir avantaja sahiptir. Genellikle hastanın göbek bölgesinden yağı alırız ve göğüslere enjekte ederiz. Cihantimur Yağ Transferi sayesinde alınan yağ dokusu, fonksiyonlarını ve canlılığını kaybetmez, enjekte edildiği alanda yaşamaya devam eder. Ayrıca bu sayede eğer hasta Radikal bir kilo verme durumu yaşamazsa, yağın ömür boyu kalıcılığı da garanti edilmiş olur. Dokunulduğunda veya görüntüde de protezler gibi yapay bir his oluşturmazlar” şeklinde konuştu.

MEMEYE YAĞ TRANSFERİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR?

Ömür boyu kalıcılığı olan bu tekniğin kimlere yapılabileceğini anlatan Op.Dr. Yücel Sarıaltın, “Eğer göğüsler çok fazla sarkık değilse, ciltte elastikiyet sorunu yoksa, çok fazla göğüslerin büyümesi istenmiyorsa ve memeye yağ transferi için yeteri kadar yağ dokusu varsa, bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Memeye yağ transferi operasyonları genellikle her yaşta yapılabilir ama göğüsün gelişimsel sürecini tamamlamış olması şarttır. Çoğu kadın çocuk sahibi olmadan önce meme yağ transferi operasyonlarının yapılmaması gerektiği düşünür. Bu yanılgının altında çocuk sahibi olduktan sonra emzirme problemi yaşayabilecekleri endişesi hâkimdir. Oysaki göğüs ameliyatları kesinlikle süt bezelerini etkilemeyecek şekilde yapılır ve bu sebeple memeye yağ transferi ameliyatları emzirme için bir engel teşkil etmemektedir” dedi.

“HERHANGİ BİR İZ YA DA YARA OLUŞMUYOR”

Yağ enjekte edilerek göğüs büyütme operasyonunun, diğer göğüs estetiği ameliyatlarından farkı hakkında bilgi veren Sarıaltın, “Hastanın kendi bedeninden alınan yağların yani hastanın bedenine ait bir dokunun memesine enjekte edilmesi ve bu işlem sırasında herhangi bir iz ve yaranın oluşmaması, yağ enjekte edilerek göğüs büyütme operasyonunun, diğer göğüs estetiği ameliyatlarından en önemli avantajı” dedi. Sarıaltın bir diğer avantajı için ise şunları söyledi: “Memeye yağ transferi sırasında alınan yağlar, hastanın istenmeyen bölgelerindeki yağlardan alınarak, hem bu yağlardan kurtulması, hem de orantılı göğüslere kavuşması sağlanır. Hasta çok çabuk toparlanır ve hemen ertesi gün günlük yaşantısına dönebilir.”

IHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: