Genital Estetik

ygafmin tarafından 1 Haziran 2013 tarihinde Estetik kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 17 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

Genital bölge kadınların en mahrem bölgesi ve sıkıntıları ile yüzleşmekte gecikebildiği bir bölgedir

Genital bölge kadınların en mahrem bölgesi ve sıkıntıları ile yüzleşmekte gecikebildiği bir bölgedir. Yaşanılan bir takım olaylar genital yapının bozulmasına neden olabilmektedir. Çoğunlukla genital estetiği bozan durumlar iç ve dış dudakların sarkması, büyüklüğü,vagenin genişlemesi gibi sıkıntılardır.

İç dudak denilen kısımlar klitorisin en üst kısmından uzanarak vajina altına kadar gelecek olan kıvrımlı yapılardır. Bazı bayanlarda görülen iç dudakların dışa doğru taşması doğal görülebilmektedir. Dış dudaklarda görülen sarkmalarda ise fiziki bir rahatsızlık olmasa da estetik anlamda bayanlar rahatsız olabilmektedir. Böyle bir sarkma kişiye ağrı yada her hangi bir yan etki oluşturmamakta ancak bayan rahatsız olup,rahatsızlığı cinsel yaşamını da olumsuz etkilediğinde estetik ameliyat olmayı tercih edebilmektedir.

Dış dudakların yapısında çok anormallik olması, sarkması ve simetrisini kaybetmesi sonucu cinsel ilişki durumunda ağrı yaşanabilmektedir. Bayanlarda yaşanan estetik sıkıntılar ve ağrılı durumlar için tercih edilecek cerrahi işlemlerle sıkıntılar ortadan kalkar. Simetri bozukluğu mevcutsa ve sarkmalar ileri derecede ise cerrahi işlemlerle bu yapılar düzeltilip, fonksiyon açısından da normale döndürülür.

Genital estetik operasyonlarında yapılacak işlemlere göre anestezi işlemi uygulanır. Lokal yada genel anestezi ile yapılacak yaklaşık cerrahi işlem 30 ila 40 dakika kadar sürecektir. Dikiş tekniğinde kendiliğinden eriyen yöntem tercih edilmişse, sonrasında dikiş aldırmak gibi bir işlem yaşanmamaktadır.

Genital estetiğe ihtiyaç duyabilecek kişiler

  • Yaşlanma 
  • Travma 
  • Genetik faktörler 
  • Vajinal doğum 
  • Cinsel anlamda hissizliğe neden olabilecek kadar vaginal genişleme 
  • Çok doğum yapmak 

Genital estetik ve cerrahi işlemlerde arzu edilen estetik yapı sağlanırken, aynı zamanda cinsel ilişkideki hazda artar. Eğer bu durumda birlikte idrar kaçırma gibi rahatsızlıklarda söz konusu ise aynı seansta buna yönelik cerrahi işlemler de yapılabilir.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın