Büyük göğüs psikolojiyi bozuyor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Remzi Fırıncıoğulları, boyun ve sırtında ağrı olan büyük memeli kadınların ayrıca psikolojik olarak da sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Eski çağlardan beri memenin, güzelliğin ve doğurganlığın sembolü olarak gösterildiğini kaydeden Op. Dr. Remzi Fırıncıoğulları, normalden daha büyük memelerin bazı problemlere yol açtığını belirterek, “Büyük memeye sahip olmak isteyen kadın ların sayısı daha fazla olmasına rağmen iri memeli kadınlar sırt ağrısı ve aşırı yükten şikayetçidir. Bu durum kişi de kronik ağrı nedeni olabileceği gibi meme altı bölgelerde maserasyon ve dermatozlara da neden olabilir. Spor yapmanın, koşmanın zorluğundan yakınan iri memeli kadınlar çoğu zaman ince ve dar kıyafetler gibi istediklerini giyememe gibi sorunlar nedeniyle psikolojik olarak da sıkıntı yaşayabiliyor” dedi.

Büyük memelerin ameliyatla küçültülebildiğini kaydeden Op.Dr. Remzi Fırıncıoğulları, bu ameliyatların plastik ve estetik cerrahinin önemli operasyonlarından biri olduğunu söyledi. İşlemin asıl amacının, memenin ağırlığınıazaltmak olduğunu kaydeden Op. Dr. Fırıncıoğulları, şöyle konuştu: “Memenin estetik beklentilere göre küçültülmesinin yanı sıra duyusal ve fizyolojik işlevlerinin korunması aynı oranda önemlidir. Bu konuda iyi estetik sonuçlar sağlayan teknik ve yöntemler tanımlanmıştır. Memeninbüyüklüğü, sarkma derecesi ve hastanın isteği göz önüne alınarak ‘Vertikal teknik’ veya ‘Ters-T’ tekniği kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: