B12 Vitamini Saç Sağlığındaki Yeri Nedir?

Saç ekimi işlemi derken öncelikle şunu çok iyi bilmeliyiz ki artık tamamen dökülen ve bir daha çıkmayacak olan saçsız alana uygulanan yöntemdir.

Kişi saçlarını tamamen kaybetme den saç dökülme aşamasın da doğru müdahale uygular ise saçların dökülmesini önleyebilmektedir. Bazı kişiler saç dökülme aşamasın da yanlış yönlendirilme sonucun da hatalar yapabilmektedir ve yanlış uygulamalara yönelmektedir. Saç dökülme sebebi belli edilme den kesinlikle kişiye bir uygulama yapılması hata olacaktır. Kişi de saç dökülme sebebi belli olmadan net bir sonucu olmadan uygulanacak her ilaç tedavisi dışarıdan uygulanan yöntemler olumsuz olacaktır.

Kesinlikle kişi saç dökülmesi yaşıyor ise öncelikle bir uzmana gitmeli özellikle dermatolog olabilir bu aşama da ne den saçlarının döküldüğünü öğrenmeli ve uzmanın vereceği tedavi yöntemini uygulamalıdır. Genellikle bu dönemler de kişi doğru tedavi uygulaması sonucun da çok olumlu sonuçlar elde etmiştir. Bazı tedavi yöntemleri ile birlikte bazı şampuanlar kürler ve losyonlar da kullanılmaktadır. Bu kullanılacak ürünler tamamen etkisizdir denilemez fakat yanlış uygulama yapılır ise hiç bir sonuç vermeyecektir. Hiç bir sonuç derken kastımız şudur. Yanlış bilinen saç dökülme şekli düşünülerek bu gibi yöntemlerin uygulanması yanlış olacaktır. Saç Ekimi En kalıcı Çözümdür.

Bunların yanın da bazı saç dökülmeleri de vitamin eksikliğin den kaynaklanabilmektedir. Bizim bahsettiğimiz B 12 vitamini kişinin kan da oksijen taşımasın da yardımcı olan bir vitamindir. Bu vitamin kan da oksijen taşınması yardımcı olmasıyla birlikte protein sentezi ve enerji üretimin dede rol oynar. Bu vitaminin diğer bir görevi de sinir hücrelerine kadar ulaşmasıdır.

Bazı kişiler de sıkça sinirlilik hali rastlanır bunun sebebi B 12 eksikliğin den dolayı olmaktadır. B 12 vitamini bitkisel gıdalara oranları hayvansal gıdalar da yüksek oran da bulunur. Bazı vejeteryanlar da B 12 eksikliği sıkça karşılanır hayvansal gıda tüketimi olmadığın dan bu vitamin den uzak kalınır. Kan hücrelerine dolaşıma kadar faydası olan bu vitamin eksikliğinden dolayı da kişi saç dökülmesi yaşayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 25 – 35 Yaş Grubu Saç Ekimi başlıklı makalemizde en güzel saç en zaman ekilir, küçük yaşta saç ekimi ve saç ekme mevsimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: