Anneler Hep Genç Kalır

Anneler Günü’nde her yıl verilen alışılmış hediyelerin dışına çıkarak siz de kendinize, eşinize veya annenize gençliğini ve güzelliğini armağan edebilirsiniz. Çünkü kadınlar anne olduktan sonra da yıllarca beklemeden hamilelik öncesi görünümlerine dönmek ve çekiciliklerini korumak istiyorlar. Estetik Cerrahi Merkezi’nden Op.Dr.Hüseyin Güner dünyada gittikçe popülerleşen bir yöntem olan Hamilelik Sonrası Estetiği “Mommy Makeover”ı ve Op. Dr. Cihangir Toraman tamamlayıcı bir işlem olarak Lazerle Yüz Gençleştirme’yi anlattı.

Doğum yapma ve emzirme gibi fiziksel olarak zorlayıcı etkenlerle birlikte göğüs bölgesinin sıkılığını kaybederek sarkması, karnın gevşeyip öne çıkarak gergin ve düz görünümünü yitirmesi, vücudun pek çok bölgesinde (özellikle karında ve memelerde) çatlakların meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Günümüzde estetik teknolojilerinin geldiği noktada, çocuk sahibi olmanın bütün güzelliklerini yaşarken çekici bir görünüme sahip olmak mümkün. Dünyada “Mommy Makeover” adıyla popülerleşen Hamilelik Sonrası Estetiği’yle ortaya çıkan bütün fiziksel deformasyon giderilebiliyor. Beraberinde ihtiyaca özel lazer uygulamalarına başvurarak yüz, boyun ve dekolte kırışıklıklarının da giderilmesiyle tekrar bir genç kız görünümüne kavuşmak mümkün.

Dünyada “Mommy Makeover” adıyla yaygınlaşan bu bütüncül uygulamayla ilgili olarak Op. Dr. Hüseyin Güner şöyle bilgi verdi: “Doğum yapmış kadınların özellikle karın ve meme bölgesinde sarkma ve çatlaklar, genel hatlarında ise bir kalınlaşma meydana geliyor. Vücudun kombine yöntemlerle tamamiyle revize edildiği “mommy makeover” işlemleriyle oldukça memnun edici değişimler sağlıyoruz. Bu uygulama Meme Estetiği (Meme Büyütme / Küçültme ve Meme Dikleştirme), Karın Sıkılaştırma (Tummy Tuck), Bölgesel İncelme (Lazer Lipoliz) gibi işlemlerden oluşur. Bu işlemlerin hepsi bir arada yapılabildiği gibi kısa aralıklarla art arda da gerçekleştirilebilir. Yalnızca Karın Germe operasyonu sonrasında bir gece hastanede istirahat gerekir, diğer işlemlerde kişi aynı gün taburcu olabilir.”

Orta yaşın üstündeki annelerde Mommy Makeover uygulamalarına tamamlayıcı olarak tercih edilen Lazerle Cilt Gençleştirme sayesinde yılların izini cildinizden silerek arzu ettiğiniz duru ve genç ifadeye sahip olabilirsiniz. Op. Dr. Cihangir Toraman en son uygulanan yöntemlerle ilgili şunları söyledi: “Cilt gençleştirme işlemlerinin tamamını non-invaziv yöntemle, lazer teknikleriyle gerçekleştiriyoruz. Yüz, boyun ve dekolte kırışıklıklarını bölgeye ve ihtiyaca uygun farklı lazer uygulamalarıyla büyük oranda gideriyoruz. Belirgin kılcal damar ve lekeleri ortadan kaldırarak görünümde ciddi oranda gençleşme sağlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: