Ameliyatsız Yüz Germe – Mini Yüz Germe

 Üzerinde dikensi çentikler olan özel olarak geliştirilmiş dikiş yöntemi ile uygulanan bu yeni metod, yüzdeki yaşlılık belirtilerinin azaltılmasını sağlamaktadır. Metod ameliyatsız ve izsiz olarak anılmaktadır.

Bu işlemin diğer ismi Happy Lift dir. İzsiz, ameliyatsız kaş kaldırma işleminde kullanılan özel iplikler burada da kullanılır.

Çözülebilir ve canlandırıcı özellikteki bu yöntem, insan dokularında uzun süre kalması adına özel bir teknoloji ve işlemle geliştirilmiş, dikişler ile uygulanıyor.

Happy Lift iplerinin her iki yarısının, orta noktasına yakın yaslanmış kancalar bulunuyor.

Küçük çift yönlü bu dişli yapılar sayesinde, ipler derinin altına yerleştirilerek, dişli yapıların yumuşak dokulara sabit ve uzun süreli yerleşimlerini sağlıyor. Böylece  destek yapı oluşturuyor.

Bu iplerin yaptığı yüzdeki gerdirme etkisi genç bir görünüme kavuşulmasını sağlıyor.

Bu uygulamada kullanılan dikiş üzerindeki çentikler, cildin istenen yönde sabitlenmesini sağlar, yukarı-arkaya doğru çekilen yüz derisinin geri dönmesini engeller. Deri bolluğu dikiş boyunca eşit olarak yayıldığı için deri katlantısı oluşmaz. Ancak bu metodun çok fazla sarkma olan vakalarda uygulanması doğru olmaz.

Bu hastalarda cerrahi yöntemle yüz germe metodunun uygulanması doğru olur. Uygun hastalarda boyun derisinin gerilmesi için de bu metod kullanılabilmektedir.

Bu uygulamada sadece kulak önünde çok belirsiz bir iz kalmaktadır. Ameliyat kesisi şakaktan, saçlı deri içinden başlar aşağı doğru iner, kulak önünden geçerek kulak memesine yakın son bulur. Kesi kulak önündeki doğal deri çizgisinden geçebilir. Eğer şakaklarda saç çizgisi normalden geride ise buradaki kesi saç çizgisinden yapılabilir. Böylece saç çizgisi daha geriye gitmemiş olur.

Bu ameliyat 40- 50 li yaşlar için daha uygundur. Ameliyat sırasında ayrıca yanak dokularını yukarı doğru asan birer özel dikiş konur. Böylece yüz daha genç bir ifade kazanır.  Ancak klasik yüz germe ameliyatına göre bu ameliyatın gençleştirme etkisi daha az olacaktır.

Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sonrası birkaç gün yüzde hafif morluk, şişlik oluşabilir. Ameliyat sonrası 2-3 gün istirahat yeterli olur. Dikişler 7-10 günde alınır.

Germe işleminde kullanılan deri altı dikişleri istendiğinde geri çıkartılabilir. Bu işlem lokal anestezi altında uygulanır,  bir saat kadar sürebilir.

Bu metot için uygun kişiler:

  • 30-60 yaş arası olanlar,
  • Daha genç görünüme sahip olmak isteyenler,
  • Yüzünü ameliyat sıkıntılarına katlanmadan gerdirmek isteyenler.
  • Uygun Olmayanlar:
  • Çok ince kırılgan cildi olanlar,
  • Çok dolgun yağ dokusu kalın cilde sahip olanlar,
  • Çok dramatik bir değişiklik isteyenler,
  • Anoreksia veya benzeri hastalığı olanlar.

Uygulamadan sonra deride hafif pembelik yada çok küçük morluk olabilir. Bunlar birkaç günde geçecektir.

Uygulamanın hemen sonunda yüzdeki değişim görülebilir.

Ancak yapılan işlemin kalıcı olması için işlem sonrası üç hafta süre ile dikkatli olunması gerekmektedir.

Uygulamadan dört gün sonra duş alınabilir.

Ancak üç hafta süre yüz cildinin gerilmesi, ya da aşırı hareket etmesine neden olabilecek masaj, ovuşturma, ağır makyaj, yüz mimiklerinin aşırı kullanılması gibi durumlardan kaçınılmalıdır.

Uygulamadan birkaç gün sonra yüzde hiçbir dikiş ya da ameliyat izi kalmayacaktır. Uygulamanın etkisi 3 – 5 yıl kadar sürebilir. Bu sürede derinin yaşlanması ve sarkması, derialtı yağ dokusunun incelmesi ile birlikte uygulamanın etkileri azalacak ve giderek kaybolacaktır.

Uygulamanın çok nadir olmakla birlikte bazı riskleri mevcuttur. İplik uçları deriden çıkabilir, iplik dıştan görünebilir, iki taraf arasında asimetri olabilir ki bu durum işlem sırasında olursa o anda düzeltilebilir. Ayrıca işlem sonrası üç hafta içinde asimetri doktorunuz tarafından düzeltilebilir. Daha uzun vadede oluşabilecek asimetriler için ek iplikler gerekebilir. Uygulama bölgesinde deride büzülme çok nadir olabilir ancak birkaç hafta içinde düzelir. 

Klasik yüz germe ameliyatı na göre izsiz yüz germe uygulamasının kalıcılığı daha az olabilir. Klasik yüz germe etkisi ortlama 10 yıl sürerken, izsiz yüz germe etkisi 3-5 yıl kadar sürebilir. 

Yüz germe , Yüz Estetiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: