3 boyutlu cilt yenileme

Ota Poliklinik ve Ota Tıp Merkezi uzman hekimleri epidermis, dermis ve derin dermis isimleri verilen cildin üst, orta ve derin katmanlarındaki hasar görmüş dokuları, yeni kollajen üretimini uyararak onarak üç boyutlu cilt onarım sistemi Face Triology’yi geliştirdiler.

Face Triology; medikal estetik ve tıp dünyasının üç güçlü yöntemi Dermabrazyon – Fraksiyonel Lazer ve Mezolift yöntemlerini bir arada kullanıyor. Bu sistemlerin aynı merkezde bulunmasının sayesinde uygulamalar zahmetsizce ve daha kısa zamanda gerçekleştiriliyor. Sistemin en belirgin farkı ise; 3-4 hafta eve kapanarak sağlayacağınız türden sonuçları sosyal hayatınızdan kopmadan çok daha kısa sürede görebilmeniz mümkün kılması. Bunun için yatıştırıcı etkisi bilinen çinko tedavinin sonuna destek olarak uygulanıyor.

Yine üç sistemi farklı dönemlerde uygulamanın getireceği ekonomik yükü hafifletmesi Face Triology’yi benzer kombine tedavilerden ayırıyor.

Üç farklı yöntemin birlikte kullanıldığı Face Triology öncelikle yıpranmış, matlaşmış ve kırışmış ciltler veya sivilce-akne-yanık-ameliyat izi taşıyan ciltleri gençleştirmek, pürüzsüzleştirmek ve taze doku üretimini tetikleyerek derinin kendini yenilemesi için tavsiye ediliyor.

Sistemin en faydalı yönü 10-15 seanslık leke, cilt yenileme sistemlerinden sıkılan, etkiyi bir an önce cildinde görmek isteyen sorunlu ciltleri memnun edecek süratte etki sağlaması.

Ota Poliklinik ve Tıp Merkezi uzmanları Face Triology’ye başvuran adayları önce allerji ve tolerans testine tabi tutuyor ve sonuçlar sistemi kişiye özel kılacak onarım sisteminin oluşturulmasında katkıda bulunuyor.

Face Triology’de

1. Adım; Mikro Dermabrazyon tedavisidir.

Bu işlemde cilt yüzeyine püskürtülerek temas ettirilen mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta, ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir. İşlem sırasında cilt yüzeyinde kan dolaşımı artar, hücre yenilenmesi hızlanır. Sonuçta alttan canlı, taze ve pürüzsüz, sağlıklı doku ortaya çıkar, cilt canlanır, nem dengesi düzelir ve genişleyen gözenekler sıkışır.

2. Adım Fraksiyonel Lazer Tedavisidir.

Kırışıklık ve mimik çizgileri tedavisinde en etkili lazer sistemlerinden biri, fraksiyonel teknolojisi ile çalışan Fraxel Lazer’dir. Fraksiyonel Lazer cildimizin herhangi bir deformasyon söz konusu olduğunda kendi kendini iyileştirme özelliğine dayanarak çalışır. Lazer ile kontrollü bir şekilde hasarlama işlemi, cildimizdeki iyileştirme görevini üstelenen ve kollajen ismi verilen maddenin tetiklenmesini sağlar. Anti-Aging sistemleri arasında devrim niteliği taşıyan bu işlem sonrası cildimiz parlak, yumuşak ve taze bir görünüm kazanır. Derin izlerimiz yüzeyelleşir, cildimizdeki renk ve ton farkları azalır.

3. Adım Mezolifting’dir.

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanısıra sigara ve alkolden zarar gören ciltlerde tedavi edilebilir. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir. Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Bu onarım sistemi için sorularımızı Ota Poliklinik Dermatoloji uzmanı Dr. Birsen Döndü Gül yanıtladı.

•Cilt için bir onarım sisteminden bahsediyorsunuz. Bunun üç boyutlu olarak tanımlanmasının anlam nedir?

Etkin bir yöntem olan Face Triology; epidermis, dermis ve derin dermis dediğimiz cildin üst, orta ve derin katmanlarına ulaşılarak gerçekleştirilen bir tedavidir. Tedavi sırasında cildin tüm katmanlarındaki sorunlar, onarılarak gideriliyor. Bu sebeple bu tedaviyi üç boyutlu olarak adlandırıyoruz.

•Cildin kırışmasına botox ve yüz germe çökmelere, doku azalmasına dolgu malzemeleriyle çözüm bulabiliyoruz. Ama cildin mevcut dokusunu değiştiremiyoruz. Face Triology cildin dokusunu iyileştirmede mi iddia sahibi?

Botoks ve dolgu gibi uygulamalar, medikal estetikte geçici çözümler sunan uygulamalardır. Face Triology’de amaç soruna neden olan dokuyu iyileştirerek daha kalıcı çözümler elde etmektir.Face triology yıpranan dokuyu iyileştirerek çözüm sunan bir uygulamadır.

•Bu adımların her biri uygulanmak zorunda mı ve bu sıra ile mi uygulanıyor?

Cilt sorunları ile kliniğimize başvuran kişiler öncelikle muayene ediliyor ve uygun olan tedavi programı oluşturuluyor. Kişiye önerdiğimiz Face Triology uygulamasında bu tedavilerin her adımı sıra ile uygulanıyor.Bunun amacı başarı oranımızı artırmaktır.Doğru tedavi adımını doğru aralıklarda ve doğru zamanda uygulamak gerekiyor.

•Bu yöntem sosyal hayattan ne kadar uzaklaşmamızı gerektiriyor?

Face Triology yöntemi sosyal hayattan uzaklaştıran bir uygulama değildir.Uygulamada kullandığımız çinko maskesi işlem sonrası cildin işleme vereceği reaksiyonları en aza indirerek kısa sürede cildi sakinleştirir ve uygulama sonrası oluşabilecek kızarıklık, soyulma gibi etkileri kısa sürede tedavi eder.

•Bu yöntemi belli bir süre sonra tekrarlamak gerekiyor mu?

Bu yöntemin tekrar edilip edilmeyeceği tamamen kişinin cilt sorunu ile ilgili olup tedavi süreci bittikten sonra karar verilmesi gereken bir durumdur. Ciddi cilt sorunu olan kişilerde Face Triology sonrasında 3 adım uygulamaya genellikle gerek kalmamamaktadır. Bu adımlarda biri de uygulanabilmektedir. Bahsettiğim gibi cilt sorununa göre karar verilen bir durumdur.

•Tedavi sürerken nelere dikkat edilmelidir? Tedavi bitince de koruma amaçlı neler önerirsiniz?

Tedavinin en güzel tarafı da tedavi sürerken ciddi önlemler alarak yaşantınızda değişiklik yapmanızı gerektirecek bir durum ile karşı karşıya kalmamamaktadır. İşleme başlamadan önce sürekli kullandığınız ilaç var ise bunu uygulama yapan hekim ile paylaşmak gerekmektedir. İşlemin yapıldığı gün ve bir sonraki gün kese gibi cildi soymaya neden olacak uygulamalar yapılmamalıdır.Son olarak günlük yaşantımızda da çok dikkat etmemiz gereken güneş ışınlarına karşı cildi koruma altına almak gerekmektedir

•Tedaviyi destekleyici beslenme düzeni, uyku vb. alışkanlıklar için neler söyleyebilirsiniz?

Tedavi sırasında ya da sonrasında tedaviye destekleyici tüm önlemler tedavi sırasında bizim tarafımızdan zaten uygulanmaktadır. Tedavinin 3 adımdan oluşmasının temel nedeni de budur.Bu sebeple sağlıklı bir vücuda sahip olmak için beslenmenin düzenli olması ve hem vücut drenci hem de iş veriminizin artması için düzenli uyku herkese önerilen genel sağlık kurallarıdır.

•Bu tedavi yüz dışında ellerde, boyunda gerdan bölgesinde de uygulanabilir mi?

Face triology tüm cilt sorunlarında uygulanan bir tedavi yöntemi olup tüm bölgelerdeki cilt sorunlarında uygulanan bir sistemdir. Kliniğimize başvuran kişilerin çoğunlukla ihtiyaçları yüz, eller ve boyun bölgesindedir. Cilt onaran bu sistem ile tüm cilt sorunları tedavi edilmektedir.

•Yaş, cinsiyet, beslenme düzeni, kullanılan alkol, sigara vb. Durumlar genetik yapı başarıyı nasıl etkiler?

Bu sorunlar tedavi başarısını etkilemez. Ancak sigara kullanımının cilt üzerinde olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir. Sigara kullanımını azaltmakta fayda olduğunu söylemeliyiz.

•Bu tedavi için en uygun mevsim/dönem ne zamandır, neden?

Tedavinin bir adımı olan lazer uygulaması sonrasında cildin güneş ışınlarına direkt maruz kalması sonucunda ciltte lekelenmeler oluşabilir. Bu sebeple güneş ışınlarının etkilerinin daha az hissedildiği en uygun tedavi dönemi sonbahar ve kış aylarıdır.

Kaynak : Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: