Tutunamadım bu hayatta!

ygafmin tarafından 25 Ağustos 2012 tarihinde Yazgulu Yazılar kategorisine eklendi.

Yazıyı okuyan kişi sayısı 55 ve yorum yapan kişi sayısı Yorum Yapılmadı.

Hemen Başla

 yazgulu.com

Kuru bir yaprak parçası düştü yere.O yaprak bendim,ezildim,büzüldüm,canım yandı ve haykırdım.Kimse duymadı,ne de olsa küçük bir yaprak parçasıydım sadece. Devam etmem gerektiğini düşündüm sesimi duyurmak için,sesim kısıldı,içime kapandım,bir süre sonra sesim hiç çıkmıyordu.

Kendi başıma,dar bir sokakta,kaldırımın kuytu bir köşesinde duruyordum öylece.Bazen rüzgar esiyor,bir o tarafa bir bu tarafa uçuyordum.Umudum kalmamıştı artık,hayata karşı koyamazdım,yenik düşmüştüm.Oysa ne kadar da cesurdum ve hayata karşı dimdik duran bir bedenim vardı.Şimdi buralarda olmak beni üzüyordu,ağlatıyordu ve kahrediyordu.Ama yararı da vardı.O da aşkın üzüntüsü.Şimdi yerde,hayat karşısında büzülmüş biriyken aşkın ne önemi vardı ki.Tabii ki de yoktu.

Hayat karşısında yenik düşmemin iki nedeni vardı.Onlar da aşk acısı ve sırtıma yüklenmiş,ağır,azap çektiren sorumluluklarım.Sorumluluklar aşk kadar ağır,aşk kadar süründürücü değildi hiçbir zaman.Bazen beni yorgun düşürüyordu o kadar.

Ama aşk dedin mi bir ağrı başlar başımdan bedenimin her parçasına kadar.Bu ağrı çekilmez,zehir olan hayatı,daha da zehir eden bir ağrıydı.Güçlüydü,koca bir çınar ağacının bir dalından düşmemi sağlayacak kadar acımasızdı.

Kuru bir yaprak parçası gibi düştüğümde hayattan,birçok şeyi fark ettim.Bunlar hayatın ta kendisiydi.Hani yaşlandıktan sonra farkına varılır ya hayatta yapılmayacak şeylerin,işte ben de hayattan düştüğüm an fark ettim bu şeyleri.

Fark ettim fark etmesine ama çok geçti bilgilerimi uygulamak için.Her şey bitmişti ve ben şimdi hareketsiz,öylece duran hiçbir işe yaramayan biriyim.Benim için çok geç fark ettiğim gerçekler artık hiçbir işe yaramazdı.Artık geri dönüş diye bir şey mümkün değildi.

Oysa hayata tutunabilseydim bir daha imkansız aşklara inanmayacak üstüne üstük bir daha hiç aşık olmayacak,basit insanlarla bir daha hiçbir faaliyette bulunmayacak,işlerin yolunda gittiği bir hayat için elimden geleni yapacaktım.Ama ne yazık ki gerçekleştiremedim.

Konuya ait etiketler

Görüşlerinizi bize yazın